Gjermania i jep “zemër” Serbisë: Ju mbështesim pavarësisht qeverisë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ambasadori gjerman në Serbi, Aksel Ditman ka thënë se Serbia mund të mbështetet te Gjermania, në rrugën e saj evropiane pa marrë parasysh se kush është në krye të qeverisjes.

“Është e qartë se qeveria do të bëhet gjithsesi, do të jetë pro-evropiane dhe do të mbështesë Serbinë”, ka thënë Ditman, transmeton Indeksonline.

Pas këtyre zgjedhjeve, e rëndëishsme është që pro-evropianët të kenë shumicën, ka vazhduar ambasadori.

“Unë pres që të punoj me zyrtarët serbë këtu në rrugën drejt Serbisë drejt Bashkimit Evropian”, ka shtuar Ditman

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *