Champions League/ Reali tripletë ndaj Dortmundit, fitojnë dhe Man. City me Napolin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kanë përfunduar ndeshjen e luajtura mbrëmjen e sotme të fazës së grupeve të kompeticionit të “Uefa Champions League”.

Reali i Madridit ka marrë fitoren e dytë në grupin H, duke mundur në sfidën e dytë skuadrën Gjermane të Borussia Dortmundit në transfertë.

Skuadra e drejtuar nga tekniku, Zinedine Ziande, mori një tre pikësh mjaft të rëndësishëm pas fitores me shifrat 3-1.

Autorët e golave për madrilenët ishin, Gareth Bale që realzoi një gol spektakolar dhe Krisitano Ronaldo që shënoi një dopietë.

Ndërsa, për Borussia Dortmundit golin e vetëm e shënoi sulmuesi Aubameyang.

Me këtë fitore Reali mban vendin e parë së bashku me ekipin e Tottenhamit, që gjithashtu mori fitoren e dytë në grup duke mundur ekipin e APOEL-it në transfertë me rezultatin 3-0.

Fitore të rëndësishme mori dhe Napoli i Elseid Hysajt në fushën e saj kundër Feyenoordit me shifrat e thella 3-0 duke marrë tre pikët e para në grup.

Manchester City mposhti me rezultatin e pastër ekipin e Shakhtar Donetsk 1-0 falë golave të shënuar nga ana e Kevin de Brynee dhe Sterling.

Rezultatet e mbrëmjes së sotme të “Uefa Champions League”.

APOEL 0-3 Tottenham

Besiktas 2-0 Leipzing

B. Dortmund 1-3 Real Madrid

Manchester City 2-0 Shakhtar Donetsk

Monaco 0-3 Porto

Napoli 3-1 Feyenoord

Sevillia 3-0 Maribor

Spartak Moscoë 1-1 Liverpool

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *