Grida Duma flet për stilin e saj të veshjes: Të njëjtin kujdes tregon edhe Hilary Clinton

Në daljet publike dhe në takimet me elektoratin, deputetja e PD-së, Grida Duma, shquhet për vëmendjen e vazhdueshme që i kushton veshjes së saj.

Ajo tërheq vazhdimisht vëmendjen e publikut, si kur shfaqet në ekran, ashtu edhe kur del para elektoratit për ndonjë aktivitet partie apo fushatë elektorale.

Por Grida Duma thotë se me veshjen nuk e ka tepruar asnjëherë.

E pyetur në emisionin “Dritare me Rudinën”, Vizion +, për vëmendjen që i  kushton veshjes së saj, Grida Duma e quajti kurim dhe dhënien e peshës së duhur figurës që ajo përfaqëson.

Deputetja bëri edhe një krahasim me emra të njohur të politikës botërore, si Clinton e Thatcher.

“Në më të shumtën e rasteve kurohem, e kam pjesë të kulturës sime.

Stili im është përgjithësisht konservator, madje në verë po të më shohësh, vishem me mëngë të gjata.

Të njëjtin kujdes për veshjen tregojnë edhe figura të rëndësishme të politikës.

Kam parë edhe politikanë në botë, si Hilary Clinton apo Margaret Thatcher, ato kanë elementët në veshje, nëpërmjet të cilave ato personifikohen”, tha Grida Duma.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/grida-duma-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/grida-duma.jpg","attachment_id":"771230"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/duma-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/duma-1.png","attachment_id":"771229"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Grida-Duma-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/09\/Grida-Duma-1.jpg","attachment_id":"771231"}]

5 komente në “Grida Duma flet për stilin e saj të veshjes: Të njëjtin kujdes tregon edhe Hilary Clinton”

 1. Meti says:

  e neveritshme, megallomane, flet shume po nuk thote asgje. ka nje parehati te brendeshme qe kuptohet nga fjalet pa pike pa presje qe thote. modeli i kesaj dhe i Bregut qe qellim kane pamjen jo thelbin eshte i neveritshem

 2. Mihali says:

  Mos e mat veten me hijen e sabahut se te del qe he me km.e gjat.

 3. Mihali says:

  Mos e mat veten me hijen e sabahut se te del qe je me km.e gjat.

 4. Artan says:

  Po mi katunare qe vishesh si prift me mbulu kembt e trasha dhe te shtremta. Ti ta shpif e gjitha. Aman moj stili jot…ke shuuum gusto ti sidomos per dashnor hahaha.

 5. Durrsakja si tatërr says:

  O nare e lumtur mbulo duart se i ke te shkurtra, mbulon kembt se i ke sikur ke mbjell spinaq..cfar te thuash ty o idjote. Ta kan var ca loqe e kujton se ben hije mbi tok. Ti je si breshk.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *