Berisha i shqetësuar për lirinë e medias, thirrje për protesta dhe kaos: Protestoni, bllokoni totalisht…

Pas tarifës së vendosur nga TVSH për mediat private mbi sinjalin e transmetimit të seancave parlamentare, ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha.

Berisha u shfaq i indinjuar nga kjo ngjarje duke ftuar të gjithë individët e prekur që të protestojnë.

Ish-kryeministri ka paralajmëruar kaus duke thënë se të gjithë gazetarët duhet të shpallin bllokim total të informacionit.

Seanca e kësaj të enjteje në Kuvend  nisi në orën 10:00, por përveç TVSH-së, e cila është e vetmja që ka mundësinë për të prodhuar sinjal transmetimi nga Kuvendi, asnjë media nuk e transmetoi për shkak se TVSH ka vendosur tarifa dhe nëse televizionet duan sinjal ta transmetojnë, duhet të paguajnë.

Fill pas kësaj ngjarje, TVSH reagoi duke çelur sinjalin për mediat.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berisha i shqetësuar për lirinë e medias, thirrje për protesta dhe kaos: Protestoni, bllokoni totalisht…”

 1. devi says:

  Mos aman se pa informacionin e plehrave, te ashtuquajtura media te lira, nuk mund te jetojme. Saliu nuk ka nevoje per keto media se informohet nga qytetari digjital, prandaj nuk ka pse ankohet.

 2. Agron says:

  Berisha , or mik , nuk po ankohet por si gjithmone kerkon te ndeze sherr dhe ta coje shtetin per lesh sic e ka bere tashme me shume se 1 here!!! Kur drejtesia do ta thote fjalen e saj per kete person negativ , tradhetar e zullumqar ?? Apo presin te vdese pastaj ti vene emrin ndonje rruge afer Esad Toptanit si dhe ndonje rruge ne Beograd !

 3. Xhebraili says:

  Akoma gjalle eshte ky krimineli. Ka dhe fytyre dhe flet monstra.

 4. "BOHOTINA" says:

  Degjo more Berishe! Si ka mundesi te kesh goje te flasesh per mediat. Kthe trurin mbrapsht, ne se nuk te ka lene akoma, e kujto ç’ ke bere. Veç kanibalizmit per mediat ti deri ne 1997 nuk lejove asnje TV privat.
  Ne çdo fushe qe te futesh, kinse per te goditur dike tjeter, nuk ke te drejte se je vet autori i çdo poshtersie te mbjelle ne kete vend. Turp. Do te korresh kredo nga hiçi. Je mjaft i pafytyre.

 5. shqip says:

  Protesta , kaos ? Ik perpara Sali , na zer ndonje vend . Te mbaroje pushimet Zen hormoni me Armina self- in , dhe do vijne edhe ata . Keshtu do behemi shume ….e per lume .

 6. Jimi says:

  Kjo monster qe per cudi ende vazhdon te mbijetoj, ne psikiken e vete vend dominues ka vetem dhuna!?

 7. klaudio says:

  Ik more debil akoma rron ky kurva

 8. sherifi says:

  Nuk besoi se kan mbetur me njerez te asai kategorie qe te kerkoin protesta per keto lloi problemesh.

 9. Koba says:

  Po kush flet per MEDIAN E LIRE.Krimineli qe dogji Zyrat e gazetes KOHA E JONE,Krimineli qe ka keqtrajtuar gazetare ,bile njeri nga Berati mbeti per jete SAKAT.

 10. Pronari says:

  Jam dakort te behen protestat per ta cuar vicidolasin zullumqare e shpirtelig ne gjyq per te gjitha poshtersite qe i ka bere ketij populli. Me sa shikojme gjerat zvarriten dhe duket sikur ska ndodhur gje. Po milionat qe vampiret kane pervetesuar . Ne gjyq. Sali.Zeni.Gita. Meta Bode Imami.pollo.Zhozi.Bregu e shume ndyresira te tjere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *