Berisha pushton foltoren e Kuvendit, Ruçi i tregon vendin: Iku koha jote, përjashtim nga seanca nëse…

Sali Berisha pasi u njoftua se koha e diskutimit të tij në foltoren e Kuvendit kishte përfunduar, vijoi më tej duke shkaktuar ndërprerjen e seancës plenare.

Ai ka replikuar në distancë me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.

Ky i fundit e ka paralajmëruar Berishën se nëse vijon në këtë formë do të përjashtohet nga seancat e radhës në zbatim të rregullores së Kuvendit.

Ndërprerja e mikrofonit, ka irrituar edhe deputetët e opozitës të cilët nisën të protestonin duke qëlluar me duar tavolinat.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Berisha pushton foltoren e Kuvendit, Ruçi i tregon vendin: Iku koha jote, përjashtim nga seanca nëse…”

  1. Meta ik says:

    Keto kerkojne te krijojne krize politike pa u tha vula e zgjedhjeve, pra kjo opozite eshte kriminale dhe nuk pranon voten e popullit qe votuan kunder opozites. Me e forta eshte edhe parti demokratike dhe nuk respektojne demokracine qe populli u shpreh me 25 qeshor. C’far mut partie demokratike je kur nuk respekton voten e popullit mor hajvana??

  2. Liri says:

    Berisha ujk qe son mjegull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *