Rama kritika opozitës: Dilni nga çadra që keni hapur në kokë, ejani në vete se na turpëruat

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar deklaratat e opozitës mbi krimin duke i kërkuar që të ndryshojë mënyrën se si po bën politikë.

Sipas tij opozita duhet të bëhet e besueshme dhe me akuza të tilla për politikë me krimin, do vijë duke u rrudhur në çdo palë zgjedhje.

Pjesë nga fjalimi i Edi Ramës

Mungesa e guximit iu mbajti peng në një çadër që iu nxori rruar dhe qethur ne 25 qershor. Jo vetëm që s’keni kurajon të ktheheni te çadra, por keni filluar të flisni si në çadër.

Unë iu shoh nga mbrapa dhe nuk iu dalloj dot se me pengon çadra që ngrini këtu. Jam i gatshëm të bëjmë bashkë diçka që ne si shumicë nuk e bëjmë dot.

Jam në dispozicion për të kuptuar dhe pranuar gjithçka që ne nuk e bëjmë mirë. Nuk e them kurrë që ne triumfuam përfundimisht mbi krimin, sepse kjo nuk ndodh.

Nëse doni të kini një fije besueshmërie, dilni nga çadra, mbylleni çadrën dhe ballafaqohuni me argumente. Ua kam thënë në 2014 dhe 2015: vazhdoni se këtu do vini më pak. Dhe jo sepse ne i kishim blerë votat. Jeni në vete? Si blihen kaq shumë vota? E patë si u katandisët, nuk kapnit dot në mitingje as cepin e trotuarit.

A jeni në vete? Na meruat, se jemi të gjithë shqiptarë. Ne nuk jemi djajë dhe ju ëngjëj dhe anasjelltas. Ejani në vete. Mos vazhdoni me këto përralla. Po të jemi pragmatikë, ju të tillë na duheni. Ejani në vete se na turpëruat.

ERTV Live😊: Sot në parlament – "Krim etnik shqiptar" një shprehje që duhet ta neverisim bashkërisht

Publié par Edi Rama sur jeudi 28 septembre 2017

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Rama kritika opozitës: Dilni nga çadra që keni hapur në kokë, ejani në vete se na turpëruat”

 1. Flamuri says:

  Bravooooo Rama je më i miri .

 2. klaudio says:

  Zoti Rama mos ua var karin shume se nakane bere te gjitheve telendi vene e qahen tek ambasadoret e huaj mu si kurvat Nuk e kuptojne qe jane ata pergjegjes per ato qe kalon vendi sot

 3. spartaku says:

  Te lumt zoti kryeminister.Mire jua bere,qe u the atyre psikopateve te pd-ke,lajthitjet e tyre, se e meritojne.Vertete,Basha,Berisha,deputetet e pd-ke po na turperojne me sjelljet,shpifjet banale te tyre.

 4. shushica says:

  Rama,,,nuk drejtohet bishti i qenit ,,,,leri thirrjet ,,,barbaret mbeten barbare ,edhe pse kane shtetesi shqiptare….
  Shiko te tute…..shterngoje rripin ,kerko llogari deri ne fund ,godit pa meshire korrupsionin ,drogen ,forco shtetin per te terhequr investime ,,,,nuk ka rruge tjeter..Mos prit asnje lloj bashkepunimi nga berishistet ,ata jane thjesht primitive ,mesjetare me papion ….Perse nuk therret disa specialiste nga Singapori dhe te mesojne ata çduhet te besh…..

 5. Shqiptari nga shqiperia says:

  Po kujt i flet o Edi, kujt? Ata midis vesheve kane tub , nga nje ane u futen dhe nga ana tjeter u dalin fjalet e tua . O Edi , ti je i zgjuar , nuk e ke kuptuar akoma qe , jo nk munden ,por nuk duan te te kuptojne , eshte kaq e thjeshte . Kjo eshte pd-ja, kete d .n .a kane . Mos u mer me ta , leri ne renien e lire te telendisen ne sy te botes , se te shqiptareve jene bere te neveritshem . Meresh akoma me Lulin ?? Dergoe para drejtesise , te japi llogari per te gjitha krimet , dhe mos e keshillo se po te kishit rolet anasjelltas do te kish rasur brenda sa hap e mbyll syte , prendaj mos u mer me vrases dhe hajdute ordinere dhe sikur te duan te te kuptojne nuk u intereson…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *