Ruçi sërish “8 me 2” Berishës: Kur ndërpret fjalën time ndëshkohesh Sali

Seanca e sotme Parlametare ka nisur me një debat mes ishkryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Kuvendit Gramozh Ruçi.

Met tyre nis një debat pasi  Ruçi bëri një sqarim të plotë lidhur me bllokimin e sinjalit të transmetimit nga TVSH

“Në seancë zbatohet rregullorja që kërkon dy gjëra e para, seanca të jetë e hapur dhe mediat të jetë e pranishme”- tha Ruçi.

Nga salla ndërhyn Berisha, i cili proteston për ndërprerjen e sinjalit për televizionet.

Çdo tentativë për të ndërprerë fjalën time ndëshkohesh z Berisha.

E dyta rregullorja detyron RTSH të transmetojë disa seanca të plota si pyetjet, interprelancat, mocionet, përbërja dhe miratimi i prgramit. Seancat e tjera TVSH është deturar ti transmetojë të plota.

Kaq kemi përcaktuar deri tani, nëse ka mosmarrëveshje mes TVSH dhe kanalet e tjera private këto janë ceshtje që zgjidhen në rrugë tjera dhe jo në sallën e parlamentit.

Do mirpëres cdo propozim lidhur me traspetimin parlamentar që më pas ta përfshijmë në rregullore”,- tha Ruçi.

Pas kësaj Ruçi ndërpreu seancën për 10 minuta.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ruçi sërish “8 me 2” Berishës: Kur ndërpret fjalën time ndëshkohesh Sali”

  1. pro says:

    ..epo ka hasur nje hunde-lesh…

  2. spartaku says:

    Pisat e pd-ke keshtu jane sjell,dhe keshtu e mos me keq do sillen,se jane paedukat,dhe u pervelon menderja se humben zgjedhjet.Megjithate zoti Ruçi do beje detyren e tij si e ka rregullorja dhe jo si thote opozita e zgerlaqur.Ruçi,sa me shume korekt te sillet, aq me shume do e respektoi populli qe e degjon.Opozita,sa me keq te sillet,aq me pak respekt dhe besim do kete.

  3. Fatma says:

    Mira ja ben ketij qeni nga vicidoli, se na cau trapin 27 vjet. E shkaterroi Shqiperine qe mos pafshin hajer per 7 breza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *