“Të duam të pastër”, ja shembulli që vjen nga Zadrima: Fëmijët pastrojnë lagjet

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Me moton “Zadrime të Dua të Pastër” nxënësit dhe mësuesit e disa shkollave  të zonës kanë ndërmarrë pastrimin e të gjitha mbetjeve që ishin grumbulluar prej kohesh nëpër rruget dhe lagjet e disa fshatrave.

Drejtori i Shkolles “Gjovalin Gjadri” Hasan Muça tha se qëllimi i kësaj nisme është për të edukuar tek nxënësit dashurinë për një mjedis të paster.

Krahas procesit mësimor nxënësit dhe mësuesit në shkollat e Zadrimes janë bërë në vazhdimsi pjese e nismave me ndikim pozitiv në komunitet.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *