U rrah nga kolegu deputet, Milaim Zeka sqaron sherrin por nuk kërkon falje ndaj qytetarëve

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ish-gazetari i shndërruar në politikan, Milaim Zeka, i cili mbrëmjen e djeshme u përlesh në një emision me kolegun e tij Frashër Krasniqi ka sqaruar sot sherrin e mbrëmshëm.

Zeka ka thënë se prapa sulmit qëndron Albin Kurti i cili po përdorë metoda sikur të Milloshevicit për të ardhur në pushtet.

Edhe pse provokimet, akuzat dhe sharrjet e Zekës kanë qenë të pafundme ndaj bashkëbiseduesit të tij, deputeti i Nismës nuk e ka gjetur me vend që të kërkojë ndjesë.

Përleshja e Zekës me Krasniqin erdhi pas akuzave të ish-gazetarit për krim, terrorizëm e përdhunim.

Milaim Zeka njihet për deklaratat e tij tejet provokative ku rrallë herë i ka të bazuara në dokumenta dhe fakte konkrete ato që thotë.

Reagimi i plotë

Te dashur qytetare, te gjithe ju qe jeni shqetesuar, edhe ju qe jeni gezuar

Sulmi i djeshem ndaj meje, eshte sulm ndaj demokracise anarkiste qe eshte instaluar ne Kosove.

Mbrame, nuk me ka sulmu Frasher Krasniqi, narkoman dhe pijanec. Mbrame nuk me ka sulmu as kryerrugaçi, Fisnik Ismajli, djali i Muharrem Ismajlit, jarani ma i ngushte i kasapit serb, Millosheviç. Fisi ashte rrite ne preherin e Millosheviçit, keshtu qe sharjet, fyerjet, denigrimet, kercenimet, i ka mesime prej axhes Millosh!

Mbrame jame sulmuar direkt nga i semuri mental, Albin Kurti, dhe disa qe po ja mbajne zhagun. Kjo parti kmereve te kuq, qe ne mbeturinat e saje jane zhytyr deri ne fyt ish miqte e mi, si Glauk Konjufca, Liburn Aliu, me baballaret e te cileve kemi qene ne ilegale. Me ka sulmu Albulena Haxhiu, gjyshi i te ciles, i madhi baci Ahmet, ka ardhur ilegalisht per te me takuar ne Zurich te Zvicres.

Mbrame me ka sulmu Rexhep Selimi, te cilin e kam mbrojtur ne lufte e ne paqe. Ja kam mbrojtur edhe familjen kur pa te drejte i eshte sulmuar!

Deshiroje t i them Albin Kurtit vetem nje gje: E di qe keni ba pare, sepse po ju furnizon Turqia, Beogradi e Moska. E di qe je duke i zbatu planet e Beogradit per me shkaktu lufte civile ne Kosove. E di qe tana mjetet po i perdorni per me ba hallakame Kosoven. E di qe çdo recept te UDB es serbe je duke e zbatu. Ama dije qe je i lige, ne zemer, ne mendje, dhe ne shpirt.

Dije qe qytetaret e Kosoves shpejte kane me kuptu, se ashtu si Millosheviçi qe e shkaterroi ish Jugosllavine, duke u thirrur ne “unitet” e “bashkim”, edhe ti po e shkaterron Kosoven duke u thirre ne “bashkim kombetar”, e patriotizem fallc.

Albin, jo Frasherin, po edhe 100 te tjere merri ne Parlamen, kot e ke. Faktet qe kam me i nxjerre kunder teje dhe disave, bash kane me ju ba me fole vetemevete!

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “U rrah nga kolegu deputet, Milaim Zeka sqaron sherrin por nuk kërkon falje ndaj qytetarëve”

 1. Kujtim Fejza says:

  po ti je vete UDB_ja legen analfabet gjakeprishur te je faqja zeze e Kosoves me gjithe klanin pronto ti je nji dualist i shkolluar
  ne shkollat Jugosllave .Albini dhe VV jan shpresa e vetme e Kosoves qe ju e shkaterruat pas lufte .

 2. Nik says:

  Zeka je thejshte nje klloun!

 3. usa11 says:

  Kot se ka thene Konica para nje qind vitesh qe ne shqiperi tradhetari duket si patriot dhe patrioti si tradhetare , hajde dhe kuptoje tani ne kombin shqiptare kush eshte patrioti dhe kush tradhetari!.

 4. Sirius says:

  Ky i udb-se, ai i udb-se, ata te tjeret te udb-se. Pse nuk thone me mire qe paska bere nje vrime ne uje Nato qe nderhyri ne Kosove. Ndoshta inteligjenca perendimore nuk kuptonte ne ate kohe, se nuk mund behet shtet me mercenare te Turkut e te Serbit.

Lini një Përgjigje te usa11 Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *