VIDEO/ Sportisti i famshëm kafshohet në kopshtin zoologjik nga një luan, i ngjau si… mace

Scott Baldwin është favoriti kryesor për të fituar çmimin e dëmtimit më të çuditshëm të vitit në botën e sportit.

Lojtari uellsian i regbisë u kafshua nga një luan në një kopsht zoologjik të Afrikës së Jugut kur donte ta përkëdhelte kafshën njësoj si të ishte një mace.

Ai mungoi në ndeshjen e radhës së klubit të tij dhe trajneri tha: “Pati një incident me një luan, por nuk e kishte fajin luani të them të drejtën. Nëse fut dorën në rrethim dhe aty është një luan, është e pritshme që të kafshohesh. Bëri një budallallëk dhe pati fat që shpëtoi me aq”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *