Basha “sulmon” vajzën që përloti Kuvendin: U përdor nga Rama

Dje në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt një nga fjalimet më emocionuese ai i gruas nga Rubiku, Rigerta Loku, e cila bëri që të përloteshin deputetë e ministra dhe shumë të tjerë që e ndoqën atë.

Por pas fjalimt të Rigertës, nuk ka mungur dhe një reagim nga Partia Demokratike.

Dhe përmes një postimi në facebook kreu i PD Lulzim Basha “sulmon” vajzën që përloti Kuvendin dhe u kthye personazhi më i dashur për shqiptaret

Kreu i opozitës publikon një mesazh që ka ardhur në adresë të tij ku thuhet se kjo vajzë ishte angazhuar me parë politikisht me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe tani po përdoret nga Rama.

Më poshtë shikoni postmim e plotë të Bashës në facebook:

Pa koment:

“Zoti Kryetar Basha, mirëmbrëma! Ndonëse nuk aderoj në partinë tuaj madje kam votuar majtas cdo zgjedhje me përjashtim të këtyre të fundit ku nuk votuam familiarisht, dua t’ju informoj:

Vajza, që “përloti” parlamentin punon për një kompani private dhe drejton një zyrë në Rrëshen, është nga Mamurrasi dhe jeton në Rubik, udhëton me makinën e saj personale çdo ditë nga Rubiku në Rrëshen, ferma e saj drejtohet nga familja, e angazhuar politikisht me LSI deri para pak kohësh, e afërt dhe e dirigjuar nga Kryetari i Bashkisë Ndreca, politikisht e orientuar majtas familjarisht dhe e gjitha duket inskenim teatral i Ramës.”

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/f-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/f.png","attachment_id":"773669"}]

21 komente në “Basha “sulmon” vajzën që përloti Kuvendin: U përdor nga Rama”

 1. milan says:

  po pse mo zoti basha nuk asht ne te vertet vendi ne at pik fshatrat dhe njerzit ne te gjith shqiperin i moret ne qaf i perzut nga vendi si ndryshim vec vjedhe dhe shkatrrim kaq dini te bani krejt kunista jeni pa perjashtim zoti u vrafte hajduta

  1. Begjeti says:

   Me pelqeu shume hyrja e postimit ku Lulka fron fshataret qe kane votuar PS tr mos votojne. Sa dobet si krijim. U be PD te shkruaje hartime se nuk i ka ngel gje tjeter

 2. Ton says:

  O Lyl ngele Nyl crendesi ka me cfare udhetin ajo punon e jeton me djerse e mund te madh. Ke bere autogol. Mbaj miset bashke me Ramen se ato ju pasurojne e si memece ju vijne pas…

 3. eli-tiv says:

  …edhe ty te perdor saliu familjarisht..pse te dhemb perdorimi i te tjereve..kushdo qe te jene? cfare poliikani je? merru me problemin e jo ..e perdor,e perdorur te perd…lul jep doreheqjen, s’je per kete pune ..e mbi te gjitha saliun familljarisht t’ja heqin pd nga duart

 4. sadna babul ka bidai says:

  MIRMENGJEZ PA GJE NUK ESHTE LENE VENDI KU JETON SEPSE CDO KUSH E KA BERE NJE PUNE FARE ,FARE NUK I KANE LENE PUNET PERGJYS SEPSE SI DIHET KUSH FITON ,ATEHERE BEHET AQ SA KANE MUNDESI PER TE BERE DICKA TE REALIZUSHME VENDIN KU JETON SONJA DEPUTETE

 5. alphade says:

  Basha i barazvlefshem me genjeshtrat dhe mashtrime e Dhiogjenit te
  Greqise se Lashte ! ” Mbreme u dogj bibloteka e Athines”, u tha disa te
  pranishmeve Dhiogjeni ! Njezeri te pranishmit,duke e ditur se Dhiogjeni
  ishte i thekur per genjeshtra, brofen e thane : ” S’eshte e vetete” ! Por
  njeri nga ata burrat e mencur e serioze te Athines u ngrit e tha : ” Po esh-
  te shume e vertete ,mbreme u dogj bibloteka e Athines,une e pashe me
  syte e mij kur po digjej” ! Te tjeret u pergjigjen : Edhe ne e dime se eshte
  djegur Bibloteka e Athines,por me qe e thote Dhiogjeni kjo eshte nje
  GENJESHTER!!!!

 6. Jorgo says:

  IK MORE PSIKOPAT JE INJORANTI I INJORANTEVE JENI TE VETMIT NJEREZ PER TE MIRE E PER TE KEQ KUNDRA SHQIPERIS DHE SHQIPETAREVE. VETEM LITARI I LAGUR JU BEN DERMAN JUVE.

 7. Rashela says:

  Ku qendron problemi i te perdorurit politikisht. A nuk jane keto halle e probleme ne fshat. A valle ajo i hoqi pergjegjesite Rames, perkundrazi ai ka 4 vjet ne pushtet dhe duhej te kishte levizur diçka.

 8. Drenica says:

  PS eshte me fat qe ka per kryetar te opozites nje budall si Lulushi!!!

 9. Lene. Raman mo lul une jam grruaja jote a din ti oleshko se sa e perdorme jam. Mu me kan zbjellu ti shef boten

  1. AZ... says:

   Ti me emrin “Une jam gruaja e lulit” me sa duket ta paska kercit luli. Por vetem si grua te dyte Duke qene se do jesh grua e pare e rames

   1. Dimri says:

    Eshte dashnorja e Sali qenit

 10. LORA says:

  Eshte lajm I mire,,,,ne nahijen kusaro kriminale shqup-se njihet vetem perdorja e njerezve ,,,ne ate nahije ose vdesin njerzit me integritet ,ose nuk I qasen asaj porte.E thone vete ,me gojen e tyre,nga mengjesi ne darke,per me shume se dy dekada,,,,e jane krenare si zgjebe te terdorurae e ster-perdorura.
  S’kane faj,,,nuk e njohin dhe nuk e pranojne rrezatimin e njerezve si Gerta Loku.

 11. Jimi says:

  Po qenke fare i pafytyre more! Tere kohes je munduar ti ngjash qoftelargut, je munduar ta kopjosh e ta imitish ate si te vetmin etalon te cilit munde ti referohesh per te krijuar portretin tend politik., por ti nuk munde megjithese kishe deshire shume te madhe qe te ngeleshe sozia e tije. E kunderta ndodhi, ti nuk munde ti ngjash atij,pasi ai eshte i pangjashem ne llojin e vete. Ti nuk bere gje tjeter vecse, u bere nje kopje e keqe e te keqit. Dihet se kush eshte “shpiksi” i qytetarit dixhital dhe “e drejta e autoresise” i perket vetem atij, ti ne menyren me qesharake kerkon te rivalizosh me autorin e saj!? Mire vete qe nuk paske mend, por edhe ” keshilltaret” e tu qenkan me keqe se ty!

 12. spartaku says:

  Ah more Lulezim Basha! Ngele ter jeten duke lehur si qen.Ajo vajza mori miratimin e te gjitheve,se tha te vertetat per fshatin,ngarkoi Ramen me shume pergjegjesi, per kete baze te rendesishme te ekonomise se vendit.Por ti Basha,nuk mere vesh.Aq sa mere vesh GOMARI NGA POLITIKA AQ MERE VESH EDHE TI NGA EKONOMIJA POLITIKE.Je medioker.Po ju more truthar qe e shkaterruat bujqesine,e xhveshet nga çdo gje.Shkaterruat AZOTIKUN E FIERIT,qe prodhone plehun kimik me cilesi boterore,uzine e URES,SUPERFOSFATIN E LACIT,prishet kanalizimet, dhe e lat fshatin ne ditetet me te zeza.Ju te pd-ke nuk kini goje te flisni se jini te dhjere deri ne kryqe.Maskarenje deri te thojnet e kembes.BRAVO I QOFTE ASAJ VAJZES PER FJALIMIN E SINQERT QE MBAJTI NE PARLAMENT.Ky fjalim eshte kemban alarmi edhe per ty more tutkun,qe nuk dini gje tjeter ju,vetem te shpifni dhe te nxini.Nga keto ju nuk kini per te ardhur kurre ne pushtet.S’ke turp.Parti qenesh.

 13. Bushi says:

  Ti Lulezm Basha meriton ofendimet dhe sharjet me te rend,kur flet keq per kete vajz guximtare,qe foli shume mire ne parlament.Po te pyes,ç’fare te keqe te beri ty kjo vajze nga mirdita? Ne vend t’a lavderonje,e shan.Si nuk te vjen pak turp nga vehtja jote,pa le nga te tjeret,se te ka dal boja fare.Ku eshte llogjika jote ketu? Ti moer mut kryetar,ngushellon vehten me ato qe shpif,se gjoja kete vajzen e ka futur Rama.Jo more jo! Ajo eshte nje malsore trime,qe nuk ka nevoje t’a heq njeri prej dore.Prandaj ti Basha ke qene gjithmon i nxituar,je budalla,dhe sa here flete,dukesh sikur dhjete,qe ta hashe e te beje mire.Palaço.

 14. ku eshte komenti ime more policet e meros

 15. Mersin says:

  Sot te gjithe flasin per Rigerten. Nuk lene gje pa thene. Sa keq. Rigerta eshte nje shembull i shkelqyer per tu ndjekur, eshte kembane alarmi per qeverine dhe shtetin, qe te kthejne tere vemendjen nga fshati, bujqesia e blegtoria. Shqiperia nuk behet ndryshe.

 16. Ilir says:

  Le te supozojme per nje moment qe cka degjuam apo lexuam qenka aktrim !? Ky “aktrim” po prodhon nje reagim popullor,dermues per cdo politikan,perfshire edhe kete “facebook-sin”…Doemos dhe padyshim qe kjo duhet dhe do te prodhoje reagim politik ne drejtimin e duhur dhe gjithashtu reagim shteteror.Popullipo gjykon dhe krahason kete “aktore” me politikanet qe na neperkemben cdo dite,te shemtuar jo vetem ne fjale,por edhe ne pamje.Edhe aktoret jane frymezues,bile shume.Edhe ata e vene “gishtin ne plage” ,duke na prekur dhe “hyre thelle” tek ne,sikurse beri “aktorja”,Rigelta.Turp do te jete per ata qe nuk reflektojne.Ky eshte “aktrimi” me i shkelqyer i ketij tranzicionite sterzgjatur ! Javen e ardheshme te gjthe do mund te bejme shume me mire diferencen e ketij “aktrimi” me ate te AKTOREVE super te paguar dhe ne shumice te pakulturuar,te pa edukuar,te pacipe,bile edhe vrases te fshehur ! Te lumte “aktore” Rigelta !! Liri

 17. Shqipja says:

  Lulshit, Kjo zonje e nderuar e malsoreve fisnike studioi e u kthye ne atdhe me rezultate te larta dhe nuk pranoi si lulshit ti sherbeje shkjahut e te denoje luftetaret e UCK , qe sot me disa Perqafohet……..nuk e mori dot pashaporten italiane si ti , prandaj duhet te jape e te pyetet pergjigjet amabasada hollandeze si e ke mare ti more lulshiti.
  Aq te pa fe e pa atdhe jane aty nje PD sa te mbajne ty kryetar, sa te marin ere se frika e saliut I ka trullosur.
  U trembe se eshte nje zonje katolike qe I shave katoliket. Ben mire n,q,s e nxit e majta sepse ti je edhe hajduti I milionave te rrugeve qe I le pa rruge. Kaq nuk e kupton , te ka ardhur fundi o funderine e kafshes politike.
  FLM gazeta

 18. Kanina e Ismailit says:

  O dobic BEOGRADI I BIRI Sali Serbit,qen i biri qenit 700 breza!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *