Basha shpjegon programin për shpëtimin e vendit: Shqipëria në prag gremine, ja plani që ka PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ngritur alarmin se Shqipëria është në prag gremine dhe katastrofe përsa i përket shtetit ligjor.

Në një dalje për mediat pas përfundimit të mbledhjes së grupit, Basha tha se PD po përgatit një plan ligjor për të mposhtur krimin.

 Blerja dhe tjetërsimi i votës nga Rama dhe PS u bë nga paratë e pista të krimit të organizuar dhe ndihmës së bandave dhe klaneve kriminale të krimit të organizuar.

Qytetarët e kanë të qartë se kur një qeveri del nga shitblerja  e votës edhe vete qeveria është e blerë.

Kur përdoren kriminelët për të mbledhur votat e qytetarëve qeveria i përket krimineleve dhe jo qytetarëve, vendi është në prag të një gremine, është një katastrofë totale sa i përket shtetit ligjior dhe demokracisë.

Kjo është një këmbanë alarmi për çdo shqiptar të ndershëm.

Ndaj PD po përgatit një plan politik dhe ligjor për të nisur bashkë me shqiptarët e ndershëm pa dallime politike një luftë e cila dhe do të ketë vetëm një përfundim, mposhtjen e krimit të organizuar dhe për këtë duhet të mposhtetn ustallarët e tyre politikë.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha shpjegon programin për shpëtimin e vendit: Shqipëria në prag gremine, ja plani që ka PD”

 1. Genti35 says:

  Plani jot o debil eshte te shtysh popullin drejt gremines. Injorant me kartele.

 2. Meta ik says:

  Qeveria sapo ka filluar detyren, Shqiperise po i ben keq vetem opozita kriminale. Populli ta ndeshkoje kete opozite duke mos e mbeshtetur.

 3. edi says:

  O TE PSHURRSHIN AT’HALE GOJ CJAPRIT E DHITE E MIRDITES
  O RROSPIA E ANADOLLIT O NEVERI POLITIKE

 4. Agım krajaRRUGA FERIT XHAJKO PALL 59-6 HYRJA 4 TIRANE says:

  ALPINI.
  o lUL KETO PLANE I KE NE COPA LETRE APO NE BLLOK SE GJITHMONE KENI DALE ME REFORMA TE REJA DHE GJITHMONE KENI HUMBUR..NUK PO SHKOJ ME LARG HUMBET ME 2013. THATE SE VOTAT I VOLLEN DHE U BLENE ME PARET E DROGES.KUR QEVERIJA DREJTOHET NGA JU. HUMBET ME 2015 NE PUSHTETIN LOKAL PERSERI FAJIN E KANE TE PS SE I VOLLEN DHE BLEN VOTAT.HUMBET ME 2017 PERSERII NJEJTI AVAZ.PER TY DHE STAFIN TEND EDHE PERENDIJA KA FAJ POR JU QE NUK DINI ME DREJTUE DHE UDHEHEQ FUSHATAT.NUK KENI FAJ.NJE PYETJE.ME PARET E DROGES SE LAZARATIT CFARE BETE APO I MORET PER VETE.NUK ISHIT TE ZOT ME I FUT NE PUNE.KUR ISHTE KRYETAR BASHKIE EDHE NE MES TE TIRANES ESHTE MBJEDHUR DROG.QUDI QE NUK E KENI PARE.MOS NUK JENI NE VENDIN E DUHUR…

 5. Grida Suma says:

  hahahahahahahahahketo jane kriminele edhe qesharake ne kulm…akoma budallenj i kujton shqiptaret ky shkerdha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *