Histeria e Berishës, spiuni dixhital dhe budallenjtë që i ndjekin pas…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Nga Alteo Hysi

Hedh një budalla një gur në lumë, 100 të tjerë përpiqen ta nxjerrin…

Kjo fjalë e urtë, nuk i shkon asgjëje dhe askujt më shumë se sa gjithë cfarë publikohet në facebook-un e Sali Berishës dhe që shndërrohet me shpejtësinë e dritës në “ushqim për qentë” (portalet online).

Ky është shqetësimi im i madh: liria për të marrë informacion është seriozisht e kërcënuar nga media që në vend të informacionit serioz, shpërndajnë jashtëqitje politike.

E fundit është një informim nga qytetari dixhital i Berishës, sipas të cilit Edi Rama, ka shpenzuar për 132 fluturime jashtë vendit, me charter privat, 1.4 milione dollarë!

Si qytetar, postime të tilla i neveris dhe i refuzoj si “lajme të ditës” për dy arsye:

-Për aq kohë sa janë të pabazuara a referuara nga diku, janë vetëm një tymnajë më shumë në qiellin blozë të politikës, që kërkon të corodisë opinionin publik, ta zhysë në cinizmin e idesë se “të gjithë në këtë vend janë njësoj”.

E dyta, përpjekja për ta bërë të besueshëm duke cituar një “punonjës të kryeministrisë”,  është kaq naive dhe mediokre, fyese për cdo lexues që udhëhiqet nga një fije logjike.

“Lajmi” i Berishës kërkon të na imponohet me karremin se erdhi nga një burim me gjasme “i brendshëm”.  I brendshëm, domethënë i sigurtë sipas Berishës, por që s’na thotë as se ku e bazon denoncimin.

Një punonjës kryeministrie që e shqetëson luksi i Ramës por anonim, që i do të mirën këtij vendi por burracak, që nxiton të denoncojë te Berisha pa fakte e pa arsye, nuk më thotë asgjë!

Anonimati në këtë rast, është maska pas të cilës fshihet një histeri, urrejtje a frustrim politik, e kujtdo qoftë ajo, e qytetarit dixhital, punonjësit të kryeministrisë, apo Berishës vetë.

Histeri me të cilën vetëm një kanal mediatik si facebook-u i Berishës dhe port(h)alet, ndihen komodë ta mediatizojnë si dhe sa të duan!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

8 komente në “Histeria e Berishës, spiuni dixhital dhe budallenjtë që i ndjekin pas…”

 1. Fatmir Okaj says:

  Ku jo o Sali Berisha to rruasha bolet.
  Butre kombi e familje ndershme.
  Ti rujt Zoti ato femi te mire qe ke

  1. emigrant deutschland says:

   ORE PO AKOMA MERRENI ME KETE ISLAMIKUN E SHPELLES SE VICIDOLIT…???? PO ESHTE HUMBJE KOHE TE MERRESH ME KETE KRIMINEL ANALFABET ME KETE JASHTEQITJEN E TURKUT DHE ARABEVE KY BAJGE DUHET TE KISH NGORDHUR ME KOHE POR NUK E KUPTOJ PSE E NXIRNI NEPER FAQE TE GAZETAVE KETE VRROME ISLAMIKE s-hale mahmut aqif mesut rakip ezbollah Berisha..!!!!1

 2. Klodian says:

  Mjaft ceket qe te kuptosh se ky shkrim eshte i porositur per te sulmuar dhe se nk trajton realitetin; ke shume gjera te tjera per te trajtuar dhe ti thellohu a verifiko perpara se te sulmosh pasi ngjan si at qe shan: port (hale)

  1. vera e nxehte says:

   Klodian, pse te dogji?! Ku e merr per Berishen, ne balle apo ne bythe?

 3. sadna babul ka bidai says:

  NUK JANE BUDALLEJNE ,SE XHAXHI SALI ,BUDALLAIN E BEN TE ZGJUAR ,KURSE TE ZGJUARIN E BEN BUDALL PRANDAJ E HAN

 4. TOMORI SHBA says:

  Zoti Mero, mos e ndy gazeten famoze, me ndyresirat qe nxjer nga goja ky moster e te keqes., gjoja ga burime te besushme, e te vertet jan ca lapanjgjoz qe tallen me te. Berishes as i ka ber dhe as i ben pershtypje te shaj, fyej, shpif , te genje e mastroi shqiptaret. Cdo qytear i nndercem, ur shikon shkelje ligjore, jedhje dhe abuzim me pushtetin informon organet ligjezbatuse dhe smeret e je karagjos qe as vet si beson ato qe shkruan.
  Ditziu, mendon se shqiptaret e besojn per cdo shpifje e mutesir qe nxjer nga goja, perkundrazi sa me shum te prockollit e te genje, aq me shum ja xjer bojen vehtes dhe na ben ne qytetareve brenda e jasht vendit , ta perqeshim, dhe ta urejm me shum nga cduhet.

 5. myrteza says:

  lejeni te lepihet kete djal se e ben mire kete pun

 6. Tradita says:

  Sa debil ky qe shkruan artikullin. Ne vend e kerkoj verifikimin e faktit eshte apo nuk eshte i vertete merret me Berishen. Çdo gazetar investigativ mund ta vertetonte kete. Militant debila e dele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *