BILANCI/ “Vjeshtë 2017”, vijon lufta kundër aseteve të krimit: Ja çfarë është konfiskuar

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Policia e Shtetit në vijim të luftë skundër aseteve të krimit ka bërë një bilanc të deritanishëm për konfiskimet e pasurive të bëra në vend.

Në operacionin e quajtur “Vjeshtë 2017” policia ka treguar dhe shifrat e konfiskimeve për çdo objekt.

Në një njoftim të policisë dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme janë konfiskuar deri tani:

• 79 apartamente,

• 25 njësi tregtare

• 84 automjete

• 26 aktivitete biznesi

• 1 pallat 11-katësh

• 2 anije peshkarexha

• 53.585 metra katrorë tokë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *