Dosja “Shullazi”, seancën e radhës pritet të dëshmojnë Tahiri dhe Çako

Seanca e radhës gjyqësore tek Krimet e Rënda ndaj Emiljano Shullazit duket se do të ketë mjaft interes pasi figura të larta publike dhe akademike pritet të japin dëshminë.

Trupa gjykuese ka kërkuar të dëshmojnë dekani Dhori Kule, Klodeta Dibra, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, kreu i policisë së shtetit Haki Çako, Majlinda Keta, rektori Mynyr Koni  dhe deputeti Shezai Rrokaj.

Në seancën e sotme mes 4 dëshmitarëve ishte dhe biznesmeni nga Lushnja, Adriatik Kërçuku, të cilit iu vu tritol.

Ai ka deklaruar në seancë: Nuk e njoh Shullazin, se kam takuar ndonjëhere. Dy ditë para vendosjes së tritolit më takuan dy persona. Më thanë që Shullazi donte të më takonte.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Dosja “Shullazi”, seancën e radhës pritet të dëshmojnë Tahiri dhe Çako”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *