Koço Kokëdhima: Paketa ‘1 miliard dollarë’ e Ramës, falimenton Shqipërinë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Koço Kokëdhima vahdon sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Së fundi ai ka reaguar pas qëndrimit të FMN-së për rreziqet që i vijnë vendit nga koncesionet, duke u ndalur në mënyrë të veçantë te paketa ‘1 miliard dollarë’.

“Fondi Monetar Ndërkombëtar i paralajmëroi shqiptarët se viti i ardhshëm do të jetë edhe më i zi për ta si dhe paralajmëroi qeverinë që të mos e zbatonte projektin 1 miliard dollarë për koncesionet e saj.

Qeverisja e Rilindjes nuk solli asnjë investim të vetëm të huaj në 4 vite, por ka bërë dhjetra koncesione, me miliarda të marra borxh që ua shpërndan biznesmenëve të saj.

FMN-ja paralajmëron rreziqe të mëdha për vendin, nëse qeveria e tutkunëve do të shpërndajë 1 miliard dollarë të marra borxh për biznesmenët e oborrit të vet.

Kjo qeveri do të zhysë në kolaps pagesat mjerane për shtresat më të pambrojtura, që marrin lekë sa për bukën thatë dhe nuk do të arrijë që të paguajë as pensionet, ndihmën ekonomike, rrogat e policëve, ushtarakëve, infermierëve apo të mësuesve”, thuhet në reagimin e Kokëdhimës.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Koço Kokëdhima: Paketa ‘1 miliard dollarë’ e Ramës, falimenton Shqipërinë”

 1. Marko says:

  KOQE KOKERROCKA DHIMA TI BYTHSHKERDHYER SJE GJE TJETER VECESE NJE JASHTEQITJE E BERISHES SEPSE TY KELYSH I PABESE NUK TE MARRIM VESH SE ME KE PARTI JE!!!! TY TU PREKEN INTERESAT PERSONALE MOR BUKESHKALE DHE TANI DERDELLIT E VJELL MUT NGA GOJA KUNDER EDI RAMES:

 2. Daja says:

  Mbase eshte e vertete ajo qe thote ky Koqja por kur flet per pagesat mjerane ky plere, qe ne te gjitha kompanite e tij e ka patur stil pune qe ti hante hakun punetoreve eshte t’ja japesh vetes.
  Nuk ikje dot nga puna tek ky plere pa te ngrene te pakten 3 muaj rroge. Prandaj eshte biznesmen i deshtuar dhe totalisht i falimentuar, se kush punon per te punon me idene te shtyj ca kohe sa te gjej nje pune tjeter, dhe kush mundet e vjedh sepse e di shume mire qe do i mbeten rroga te tera pa marre.

 3. qeku i bardhe says:

  Po ç’fare ke o Koço …… ooooo Kokedhima mos na derdellis kot or burre !!!!!! Mos i qaj hallin Rames se e ka qendisur punen …… ene po hyme ne borxh mos ki “dert” siç thone maloksoret se mendon Amerika per ne !!!! Sa te jete Daj Sami nuk na gjen gje neve ….. eeee … po iku Amerika po ene neve pas saj .. nuk perben asnje problem . Ne tani kemi per detyre te zgjidhim problemin e rugeve dhe ujit ne fshatin tone popullor pa per te tjerat ka kush e vret trurin …. ata pertej oqeanit .. akoma nuk e keni kuptuar !!!!!!!?????

 4. RROGAT says:

  O KOCOZIU JEPU RROGAT PUNONJSVE TE TU SE KE. NGA. TRE DERI NE 6 MUAJ. QE SUA KE DHENE I LE NE BORXHE PER TE JETUAR…….

 5. Persekutari says:

  Asnje fabrike ne kater vjet asnje firme serioze Sony Samsung Toyota kane investuar ne afrike e ne shqiperi jo nuk ecet para me supermarkete e resort o popull idiot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *