Kunati i shpjegon “RD”-së, kush janë katër familjet mafioze

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Gazeta “RD” në numrin e saj të sotëm kishte shkruar se “amerikanët” i kanë kërkuar Edi Ramës të arrestojë katër familjet mafioze brenda katër muajve që vijnë.

Kunati po e lexonte i çuditur gazetën, që nuk e kontrollon dot akoma Luli.

Është i vetmi ishull që Doktori nuk e lëshon.

Për këtë, vendosi t’i bëjë një rreng “RD”-së.

Thirri kryeredaktorin për kafe.

-Dëgjo, tha. Kjo puna e katër familjeve mafioze duhet parë me kujdes.

Nga të dhënat që kemi ne, ata quajnë familje mafioze dhe familjen e Doktorit.

E gjitha është një lojë e Sorosit, përmes Edi Ramës me Donald Lu, që pas dhjetë ditësh t’ia plasin dhe të fillojnë arrestimet.

Keni rënë në kurthin e Edi Ramës dhe Donald Lu, që dihet që janë njerëz të Sorosit.

Kryeredaktori filloi të përtypej.

-E ke të sigurtë, e pyeti Kunatin?

-Shumë të sigurtë, i tha Kunati.

Pas deklaratës, Lu ka shkuar tek Xhafaj.

Një njeriu ynë aty brenda na raportoi që i kishte thënë Xhafajt:

-Hë, mirë isha?

-Shumë mirë, i kishte thënë Xhafaj.

-Të shtoj ndonjë gjë tjetër?

-Jo jo, ishe shumë mire, i tha Xhafaj. Tani jemi gati të veprojmë.

Kaq kemi interceptuar ne.

E gjithë kjo na krijon dyshime se e gjitha është një lojë e ambasadorit me Edi Ramën, kundër familjes së Doktorit dhe disa grupeve të tjera.

Kryeredaktori i “RD” u skuq në fytyrë dhe Kunatit ju krijua ideja se atij po i rritej hunda duke ndenjur në karrige.

-Si t’ia bëjmë, i tha Kunatit?

-Duhet ta demaskojmë si Rigertën, tha Kunati.

T’i themi nuk na prekin lotët e tua. E dimë vetë gjendjen si është. Ti kërkon të zëvendësosh opozitën dhe të ndërmarrësh revansh ndaj qëndrestarëve të opozitës.

Katër familjet mafioze janë Rama, Lu, Vlahutin, Soros.

Armiku i tyre mbetet Doktori. Mos u lëkund kurrë nga kjo gjë.

-E kuptova, tha kryeredaktori. E zbërthej unë sot.

-Ishallah e shkruan, tha Kunati me vete, ta shikoj një herë si do t’i lëshohet Lu, Doktorit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *