PD paralajmëron bojkotin e Kuvendit, pse Gramoz Ruçi i ndërpret fjalën Berishës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

“Gramoz Ruçi po e drejton shumë keq kuvendin.

Për të njëjtën çështje dhe mënyrë funksionimi penalizon deputët e opozitës dhe favorizon deputetët e mazhorancës.

Bën lëshime për PS dhe penalizon deputetët tanë”.

Kështu u shpreh kryetari i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho.

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Spaho tha se kulmin ai e arriti duke i ndëprerë fjalën Berishës.

“Unë nuk po diskutoj fare minutazhin për zotin Berisha, por që të ndëpresin fjalën kur ai tha me lejonin të mbaroj vetëm mendimin, kjo është e papranueshme” tha Spaho.

Spaho shtoi se nëse është për zbatimin e rregullores, Ruçi duhet të kishte kurajon ti ndërpriste fjalën edhe kryeministrit Rama, që në shumë raste ndërron temën e diskutimit.

“Rasti më i fundit ishte seancën që kaloi kur po disuktohej për tjetër çështje dhe kryeministri paraqiste strukturën e institucioneve të qeverisë.

Atëhere përse zoti Ruçi nuk ia ndërpreu fjalën?” pyeti Spaho.

Sipas Spahos, kjo ka ndodhur edhe në rastin  kur kryetari i grupit të PS, Taulant Balla, mungonte në sallë dhe në vend të tij, në vend që të vijonin fjalimet sipas radhës me deputetë të PD, Ruçi ua dha fjalën deputetët  e PS.

“Pra nëse Ruçi premto dhe justifikon zbatimin e rregullores, ai duhet ta bëjë si për opozitën dhe si për pozitën”, tha Spaho.

Nisur nga kjo, Spaho deklaroi se shumë shpejt grupi do të hartojë njës stradegji lidhur me këtë mënyrë se si Ruçi po e drejton Kuvendin.

“Nuk është çudi që ne të ndërmarrim të gjitha nismat që na mundëson rregullorja e kuvendi që shkojnë deri në bojkot të Kuvendit” tha ai.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “PD paralajmëron bojkotin e Kuvendit, pse Gramoz Ruçi i ndërpret fjalën Berishës”

 1. Fatmir says:

  Edhe kete veprim beni dhe me PD nuk besojme se do te kete ne kete vend.

 2. Jozefina Duma says:

  Duhet te mesoheni me rregulla o shpellare. PD eshte parti krimineledh qe nuk njohin rregull e ligjm

 3. Dielli mbi Korab says:

  PD duhet te beje opoziten ndaj qeverise dhe jo avokati per me mbrojt Berishen dhe familjen e tij KRIMINELE.
  Ju keni pergjegjsine te kriktikoni dhe te ofroni alternativa ndaj qeverise Rama

 4. Koba says:

  Po del dhe ky qe e mban veten per profesor.Po duket Bole fare,::Deri sa i mban Iso Lul sumkapucit,I ben fresk marrezive te Sali Gerdecit dhe e treta po e con drejt zhdukjes PD me te ashtuquajturin “BOJKOT”.

 5. Koba says:

  Z.Ruci eshte HUNDLESHI ma i pershtatshem per Sali Gerdecin ,qe pak nga pak do te fusi kryet ne OTURAK.

 6. Luli-Koke tuli says:

  Epo per hajer i qofte!
  Me mire pa kete lloj PD-je se po na tran capin.

 7. u bo nomi says:

  Ne nuk jemi Spanja ku diktatura eshte ne gen.Prandaj ta respektojme demokracine dhe ne kete rast mendimin e PDse.

  Precedenti i krijuar nga cadra ku kryeministri u dorezua dhe i shkaktoi dem te pariparushem demokracise ishte nje gabim serioz dhe teper i demshem per nje demokraci te vertete.
  Tani , sa here qe merziten ose nuk duan te ndeshkohen si kriminele, Basha ,ne vecanti ka nje arme teper te suksesshme qe quhet ngujim ne cader derisa te me siguroni qe nuk do ndeshkohem ose do ngelemi pa opozite dhe do na kthehet komunizmi si njehere e nje kohe me nje parti vetem.

  Shqypnija ka marre fund.Rama vecse i dha shkelmin perfundimtar sidomos demokracise.

 8. artan says:

  Juve ju ka bojkotuar populli, cfare prisni qe nuk ikni nga parlamenti?

 9. Bushi says:

  Ti hani koqen e mutit Gramoz Ruçit ju bastardet e pd-ke dhe veçanerisht Edmond Spaho.Ruçi po drejton shume mire parlamentin dhe eshte kryetari me i mire,i zoti se po zbaton rregulloren.Por ju jini mesuar me rremuja pa pyetur per rregulloren e parlamentit qe e kini miratuar vete.Por ju te pd.ke qenkeni njerzit me te poshter,dhe jini njelloj te tere, sikur u ka bere vetem nje nene kurve.Pse more tutkun,çfare eshte Berisha te flasin sa t’i doje qejfi? Ai eshte njeriu me i urryer,dhe populli mbyll televizorin kur flete ai.Prandaj mire ja bene Ruçi dhe bravo i qoft.

 10. genci says:

  Ti thua, qe me lere te te fus vetem koken, por harron, qe ai miku nuk ka shpatulla!

 11. Fatosi-kosove says:

  Sikur ka harruar spaho se kur ishte jozefina kryetar dhe sali berisha bente rregullat ne kuvend,ish opozitaret jo qe nuk i lejonte te flisnin por edhe ua shante nanen,grate,femijet,familjen e deri te kercenimi me likuidim,kishte raste kur jozefina u thoshte deputeteve se ju kpus zhelet e bolet,kurse vrases si sali berisgha ,spaho,paloka,noka,Halimi,strazimiri e disa mafioz te tjere flisnin sa donin,banin ligje siq donin,i miratonin ato edhe me 69 vota pro duke votuar dikush edhe per deputet qe ishin jasht shtetit dhe keto spaho i quan rregulla!
  Ik ore i mallkaur qe ju denoi populli se na moret ftyren,na flliqet sa here qe flisni e kudo qe shkoni,sot eshte turp qe njeriu te paraqitet se i takon PD-s,ate dueht lene grupit kriminel qe e ka kapur e ku ban pjese edhe spaho.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *