PR krijon grup parlamentar me Mediun, PD “braktiset” nga 7 deputetë

Partia Republikane ka krijuar grupin e saj parlamentar më deputetë të Partisë Demokratike.

Siç thotë rregullorja e Parlamentit, grupi parlamentar duhet të ketë të paktën 7 deputetë.

Në përbërja të grupit parlamentar të PR janë Fatmir Mediu,  Fatbardha Kadia, Hekuran Hoxhalli, Lindita Metaliaj, Isuf Çelaj, Nadire Meçorapaj dhe Orjola Pampuri.

Tashmë në Parlamentin e Shqipërisë do të jenë 4 grupe parlamentare, PS, PD, LSI dhe PR.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “PR krijon grup parlamentar me Mediun, PD “braktiset” nga 7 deputetë”

 1. Moni says:

  Menyre per te financuar nga buxheti i varfer i Shqiptareve particken e Mediut. Duhen ndalur keto falsifikime. Nderkohe cpo behet per qente e rrezikshem? A ka shkuar ligji ne parmament. Sot desh e shqyen nje plak.

  1. Toni says:

   Shumica e ketyre pervec Mediut jane tropojane. Duket levizje e Berishes per te krijuar nje opozite gjoja te forte dhe sigurisht per te financuar Mediun.

 2. spartaku says:

  Mut Saliu,mut Basha,mut Mediu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *