Vasili, ‘hatërmbetur’ me ambasadorin Lu: Duhej të flisje para zgjedhjeve për klanet kriminale…!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ish kreu i LSI, njeheresh kryetari i grupit parlamentar të kesaj partie, Petrit Vasili, ka komentuar deklaratat e ambasadorit të SHBA-v, Donald Lu, se 4 klane dhe 20 familje kriminale kontrollojnë vendin.

Në një intervistë të dhënë për televizionin ABC News, Vasili është shprehur se e mbështet deklaratën e ambasadorit Lu, dhe se ajo është pritur me kohë.

Për Vasilin, kjo deklaratë duhej bërë para zgjedhjeve të 25 qershorit, pasi LSI-ja kishte denoncuar vazhdimisht ndikimin e bandave.

“Besoj se gjuaha e ambasadorit Lu, ka qenë plotësisht e drejtpërdrejtë, e kemi pritur me kohë një deklaratë të tillë.

Sigurisht do të kishte qenë akoma më mirë të ishte artikuluar para mbajtjes së zgjedhjeve, sepse zgjedhjet u shënjuan nga influenca e bandave dhe kriminelëve, gjë që ne e bëmë publike që në datën 27 qershor, dy ditë pas zgjedheve.(…)

Afirmacionet e ambasadorit Lu provojnë se kishim plotësist të drejtë, provojnë se kjo maxhorancë i ka rrënjët te krimi”, – tha ndër të tjera Vasili.

Më taj Vasili tha se denoncimet e LSI-së arritën kulmin në fushatën zgjedhore, pasi kupola qeveritare e Partisë Socialiste ishte bërë njësh me krimin.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vasili, ‘hatërmbetur’ me ambasadorin Lu: Duhej të flisje para zgjedhjeve për klanet kriminale…!”

 1. uaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahah ,
  lu-n po e perdorkan si Xhol bandat pd-lsi lol !!!!!!!!!!!!!!!!!
  perse nuk e hodhe shashken i thote kokPordha e lsi-se para zgjedhjeve shoku Lu ?
  tani s’ka shperblim nga Ali Baba , Lingotat e Floririt jane mbaru 🙂

 2. sali says:

  Kreu i klaneve kriminale eshte Balili I LSI .Ku nuk besoj mos geni gelltiturt te tere ju te Lsi nanje luge.Ju jeni klani me i keq kriminal ne shqiperi

  1. PSSS says:

   Belul mafishja mo???

 3. gjergji says:

  Nuk i takon te flase se para zgjedhjeve kane qene ne nje tepsi kane drejtuar bashke. Apo e kane pase mendjen te vjedhin tekbtransportet e tek Aku

 4. pjeter says:

  PSE ORE KOPUK NUK JU THA PARA ZGJEDHJEVE PER BALILIN?KUSH ISHTE MINISTER I DREJTESISE QE PERMENDI AMBASADORI AMERIKAN?A NUK ISHE TI BASHKE ME GJOSHEN E ATE AVOKATIN QEROS KUNDER VETINGUT?LLOJ E LLOJ ARSYETIMESH VETEM PER TE PENGUAR. NUK KENI SHANC TE SHPETONI, DO JU KALOJN NE BRIME TE GJELPERES. ATO FAMILJET MAFJOZE QE PERMEND AMBASADORI AMERIKAN, KANE GRASUAR RROTAT E QERRES SUAJ VASOOO. DUHET TA KISHIT MENDU ME PARE, KA GJITHMONE NJE FUND PER C’DO GJE, PER JU VECANERISHT DO TE JETE SHUME I HIDHUR.

 5. Likefloriri says:

  Po para zgjedjeve i kishte blere Rama nderkombetaret dhe mediat me paret e droges dhe tani jua fali juve qe jeni leshuar si zagaret mbas kermes.

 6. Thanas Mustaqi says:

  Sh.T. Donald Lu e ka fjalën për një nga 4 bandat, që është ajo e LSI-së: përmendi Klement Balilin, ish-drejtor transporti në Sarandë si Eskobarin e Ballaknit, por ka nënkuptuar se bëhet fjalë për Ilir Metën, Monika Kryemadhin, Petrit Vasilin, Luan Ramën, Ilir Markon, Nasip Naçon, Ylli Manjanin, Edmond Panaritin, Edmond Haxhinaston… Lista ëshë e gjatë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *