DEKLARATAT/ Rama përshëndet ambasadorin Lu: Faleminderit që më mbështete

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur deklaratat e ambasadorit amerikan Donald Lu lidhur me kriminalitetin në vend.

Shefi i qeverisë falenderon diplomatin e lartë që ju bashkua në luftën kundër krimit dhe drogës.

Më tej ai ka folur për herë të pare edhe në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Elbasan disa ditë më parë, ku një audi përplasi makinën e policisë.

Duke folur nga qyteti i Fierit për buxhetin e 2018-ës, Rama i është përgjigjur interesit të qytetarëve për luftën ndaj krimit.

Kreu i Qeverisë tha se për ngjarjen e Elbasanit po vijojnë hetimet, dhe së shpejti do të ketë rezultate.

Gjithashtu ai tha se përpos bandave dhe grupeve kriminale, do të vihen para përgjegjesisë edhe të inkriminuarit në radhët e policisë.

“Dua të falënderoj ambasadorin amerikan që më mbështeti mua. Unë kam thënë qe ne duhet të hymë në një fazë të re.

Ne jemi në një proces, për të luftuar kundër të fortëve dhe për tu shkuar pas aseteve dhe pasurive kriminele.

Shumë mirë që e tha dhe ambasadori amerikan.

Ndodhi në Elbasan një ngjarje që sherbet si katalizator.

Unë iu siguroj se çështja e Elbasanit është në një ndjekje të vazhdueshme.

Ne jemi për të dhënë llogari për rezultatet.

Shume shpejt do të keni një zinxhir veprimesh nga ana e policisë së shtetit.

Zonat ku funksionojnë të fortë janë zona ku janë të inkriminuar policia e shtetit”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “DEKLARATAT/ Rama përshëndet ambasadorin Lu: Faleminderit që më mbështete”

 1. Lugati says:

  ti do shkosh kunder aseteve??????nderkohe qe kshilltari yt endri fuga bon presion faqes humoristike BRRYLI qe te hiqen fotot e tuja se ndryshe do mbyllet faqja…po mire mor lugat KM aq perpara qekena si shtet ne qe krijoka problem nji faqe humori????diktature e ka.emrin ripjellja jote

  1. Dobici i ferres nga Ferrasi says:

   Bravo shpirti im Lugati. Cirrja masken Ed komunistit.

   1. harillaqi says:

    Ti rruani lesht Edi Rames ju qe komentoni keq.Nuk na pullcet shume bytha neve qe e kemi votuar dhe do ta votojme e do ta mbeshtesim gjithmon.Ai nuk eshte kriminel se nuk ka bere krime si Saliu dhe Basha i juaj.Bastard.

 2. rruspija ripjelljes says:

  para ripjellja

 3. Ylli says:

  O Edo pash Zotin.Jo qe te gjithe jemi nga Kucova ,Berati apo Fieri ,Fushe Arrez apo Laci.E theme kete se jane ca zona ne Shqiperi qe po tu thoni Ju qe muti hahet ,ata e besojne dhe vrapojne per ne tualet.
  E mban mend ne Kavaje kur prezantove Elvis Edvin apo Ervin Rroshin ne nje aktivitet te PS se Kavajes.??
  Ironikisht ,para mediave the me nje tallje rruge …..dhe tani para jush krimineli Elvin Rroshi.Dhe karagjozet ne salle shperthyen ne te qeshura.E pra kishte kohe qe Ambasadori Lu ,permende Rroshin si prototipin e krimit te ngjitur ne pushtet.U talle atehere ,po talkesh dhe tani.
  Pa ata Edo ,ti nuk ben dot.Sigurisht dhe pa kete popull idiot qe e kenaqe me barcaleta dhe fukarallek.Ketu po ,je i pafajshem.

  1. andi says:

   ti yll he.Cna gajase mor laper .I paska bo pershtypje turinit tat elvis rroshi kurse agjenti udb,vrasesi i mijra shqiptareve,hajduti i parave te emigranteve dhe shqiptareve ,shitesi i atdheut nuk i bon fare pershtypje.Ke ngel pa i ly gishtat gjekund apo jo.Fshije nga truni yt bosh se di vije dita jote .Edit i rru lesht kategoria jote e llumit qe po hani njoni tjetrin.

 4. mirel says:

  Une kuptova qe Lu te ishte kundervene direkt. Tani na doli se paska qene ndryshe

 5. Sulua says:

  Nuk kuptoj nje gje kryeminister, pse ju duhet te prisni ambasadorin American qe te beje ate deklarate per krimin ne shtepine tende qe ti te reagosh disa dite me pas. Ti je Kryeminister I nje vendi te pavarur qe populli te dha voten per te qeverisur I vetem. Ti duhet ti dalesh per zot kesaj pune. N, c, s nuk ke kellqe lere timonin. E keni bere Shqiperine si vend African.

 6. xhemal says:

  lugat.po kush ta na vene kete emer .dill me emrin e vertet nqs do te degjojne. lugati eshte sinonim i se keqes i shpifjes.i marrise .prandaj kthellohu e zbute gjuhen .kafshoje .e humori nuk mund te jete .nje thashethem por eshte art.e arti nuk shpif po trasmeton tek publiku ide.godet veset e shoqerise dhe te politikes.por nuk na qellim baltosjen e indivitit apo qellim politik.humori nuk na ngjyre politike e ti lugat je nor tifoz ii keq politik .megjithate emri seshte gjithcka.besoj se je njeri i mire te uroj te mira e te lexosh me shume per artin

 7. Demi says:

  Lol, flm qe me mbeshtete?! LOL….
  Flmnqe t’a mbeshteti or loqe…

 8. Porti says:

  Po cfare policie o Rama, ju jeni te lidhur direkt me to cdo fushate, pini kafe ne klubet e tyre dhe ato kercenojne cdokend nen mbeshtetjen tuaj. Kjo ndodh ne vlore , elbasan, tirane , shkoder , durres etj.
  Ti je manipolator i vertete. Makinat e blinduara i ke ne cdo qytet dhe jane te njejtet qe ti dhe deputetet tuaj i mbroni.
  Turp te vije ty te parit dhe gjithe politikes, egoista te qelbur!

 9. Ron says:

  lugati eshte emri per trapin tone qe kemi per kryeminister.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *