Komisioni ad-hoc, mblidhet Konferenca e Kryetarëve për reformën zgjedhore

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Konferenca e Kryetarëve pritet të përcaktojë sot përbërjen e Komisionit për reformën zgjedhore.

Në mbledhjen e sotme pritet të përcaktohet roli i LSI dhe partive të vogla.

Paraprakisht të gjitha palët politike kanë rënë dakord në parim për nisjen sa më parë nga puna të komisionit ad-hoc.

Nga palët është punuar për të finalizuar objektin, përbërjen dhe kohën. Nëse përmbyllet sot, çështja do të kalojë në séance plenare nesër.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *