Vijon furtuna në administratë, shkarkohet drejtori i AKU-së. Ja kush u emërua në vend të tij

Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Dritan Sejko është shkarkuar nga detyra.

Në vend të tij është emëruar Agim Ismaili, i cili ka qenë ish nëndrejtor i Përgjithshëm i Parandalimit dhe Pastrimit të Parave.

Vendimi u mor sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Sejko ishte i emëruari i PDIU në këtë detyrë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Vijon furtuna në administratë, shkarkohet drejtori i AKU-së. Ja kush u emërua në vend të tij”

  1. loni says:

    Je gjigand Edvin i hoqe te paaftet dhe racen hajdute nga zyrat e shtetit njekohsisht zhduk edhe eren perce qe mbanin keto institucione qe ishin keta.

  2. Toni says:

    Boooo nuk ka te beje dhe ky me ushqimin. Sa keq. Po pse o Edi pak vete ke mercologe aüp ne fushen e ushqimit? Varja njesoj do shkoje . Na helmuat e semuret bejini pale pe 10 breza…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *