Bllokimi i Parlamentit/ PD në negociata me PS për zhbllokimin e ngërçit

Debati  për reformën zgjedhore në Kuvend ka nisur mes tensionesh dhe për këtë arsye ka pasur ndërprerje për të disatën herë të seancës plenare pasi deputetët e Partisë Demokratike dhe Lulzim Basha bllokuan foltoren e Kuvendit.

Burime pranë kuvendit bëknë me dije se tashmë PS dhe PD po zhvillojnë negociate për shtyrjen e seancës për një ditë tjetër për të debatuar mbi reformën zgjedhore.

Më herët kreu i kuvendit Gramoz Ruçi pas ndërprerjes së seancën për të dytën hera tha se ajo do të rinisë në orën 18:00.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *