Edi Rama tallet me Bashën: Do sherr, a mund të më thotë kush si mund ta ndihmoj?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën, që ditën e sotme kanë bllokuar foltoren e Kuvendit, duke mos lejuar zhvillimin e një séance normale.

S’kanë ide duan sherr😳

U dhamë konsensus për atë që donin, po prapëseprapë e bllokuan foltoren🙄

A di të ma thotë kush si mund të ndihmohen?😨”, shkruan Rama.

Opozita bllokoi foltoren e Kuvendit pasi kërkonte që pikërisht sot, të diskutohej në seancë për reformën zgjedhore, gjë që nuk ishte parashikuar.

Ndaj kjo nuk u pranua nga mazhoranca, pasi për më tepër, sipas saj, s’ka nevojë për debat për një çështje që tashmë është arritur konsensusi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Edi Rama tallet me Bashën: Do sherr, a mund të më thotë kush si mund ta ndihmoj?”

 1. sadna babul ka bidai says:

  NUK KENI PSE BENI OFENDUES ME SHOKET SE EDHE JU KUR KENI HYR NE PARLAMENT ASHTU SI LULI KENI QENE SA E MORET SITUATEN NE DORE ,MOS TE THEMI ME KEQ

  1. Toni D. says:

   I madh Edd R.
   Vetem njerzit-personat inteligjent,moderne te kuptojne ….
   Jane bere turpi botes(Opozita) ne Parlament…
   Flasin per krimin.. e drejtojne vete…!
   Flasin per drogen.. po vete e drejtojne..!
   Ne Shqiperine tone krimi dhe droga I kane ngulur rrejet qe para njezetevjetesh…
   keta ulerasin ne Parlament pa fijen e turpit…
   Prandaje pak nga pak krimi che droga po luftohet edhe pa ndihmen e Opozites qe drejtohet nga shpellari sali sigurimsi deri ne vdekje… qe jeta mi befte e tille.

 2. lexuesi i irrituar says:

  Kapi per buthe e dergoi ne “fresk” . E vetmja menyre per ti ndihmuar qe te reflektojne …

 3. zi says:

  Paisja e burgjeve me psikologe,
  dhe vendosja e vonuar e tyre ne te.
  Ju e dini shume mire se cfare ndihme duan ata,
  por ose luani akoma ate lojen me kalat ose te kane hipur dhe ne te vertet jini ju per ndihme.

 4. Meta ik says:

  Basha beri thirrje popullit per mbeshtetje, ku e ka at popull? Hahah

 5. Axio says:

  Ashtu eshte sic thote lexuesi i irrituar.
  Rruge tjeter per te tille deputete me Lulin ne krye nuk ka.
  Mori fund anarkia qe krijonin deputrtet e Sales ne parlamentin e meparshem.
  Tani ka Cecua bixhak.Provoni perseri dhe do te shihni brimen e nenave tuaj. NDYRSIRA

 6. nyc says:

  Tani e kuptove qe bere gabim qe i nxorre nga cadra?

 7. daniel says:

  Bllokoje vetingun , kjo ndimon te qetesohet Basha dhe doktori.Kjo eshte zhgjidhja meqene se kerkove mendim. Leviz z. Rama , ata po kerkojne me kembengulje perplasjen. Edhe po humbem me Spanjen , ata patjeter do e perdorin si motiv per protesta.

  1. Mali says:

   Vaj medet ku u katandis Pd me ne krye kryeboshin Basha

 8. spartaku says:

  Verini kufirin te thana ketyre qeneve,se keta muter deputet te pd-ke keshtu e duan.Jane maskarenj.

 9. TOMORI SHBA says:

  Sjellje e pa denj per nje deputet si perfaqesus i popullit dhe me keq akoma nga nje kryetar partie sic esht Lulezim Basha. Kjo menyr e te sjellurit i shkon per shtat filozofis te Sali Berishes, qe e ketheu parlamentin ne vend akuzash, shpifjesh sharjesh e fyerjesh. Sjellja e sotme e Bashes dhe grupit te tij parlamentar sot, ka len shije te keqe tek ne bshkeatdhetaret tuaj, ketu ne SHBA.
  Presim ne te ardhmen, punime normale, diskutime e debte per te ber rreformea dhe lije saa me te mira per sot e per te ardhmen e SHqiperis dhe shqiptereve. Jo duke bllokuar parlamentin, por per alternativa dhe diskutime konsruktive. Larg urejtjes dhe pengesave te qellimshme.

 10. aristoteli says:

  Ore shume kollaj per ta ndihmuar,Mere prej bythe dhe nxireni perjashta sic e ka regullorja e parlamentit
  Po ta kishte bere ketegje ndonje tjeter do te futeshe ne burge
  Perse dhe per Bashen apo saliun nuk mund te zbatohen keto ligje????????
  Klani,Mafja familjare,vrasjet ,vjedhjet dhe mashtrimet PD po I organizon,Nuk duan shtete,nuk duan regulla

 11. Antonio says:

  Talluni me katunaret ….. diten beni sikur ziheni naten ndani dollaret $$$$$$

 12. Emigranti says:

  Sì ta ndihmosh. Pyet meten si ja beri 4 vjet. Keshillat i ka falas likja, vetem nje luge gjelle nga tepsia ta provoj per neps.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *