FOTOT e rralla: Shqiptarët dhe Shqipëria e vitit 1991

Këto pamje të rrala janë shkrepur në Shqipërinë e vitit 1991, në një kohë kur vendi u çlirua nga “kthetrat” e një diktature të egër.

Fotot pasqyrojnë më së mirë vuajtjet, trishtimin dhe shpresën e shqiptarëve për një jetë më të mirë.

Ishte fotografi grek Nikos Ekonomopoulos i cili fokusoi këto fotografi të rralla si dëshmi e të një etape “ëndërimtare”që po niste.

2 komente në “FOTOT e rralla: Shqiptarët dhe Shqipëria e vitit 1991”

 1. iliri i vertete says:

  Moikom Zeqiri ndonje hartim per fotot e me siperme per “bjondat” ariane – pellazgo – ilire !!!!!! Shikoni foton e fundit trimin paqedashes “pellazgun” qe ma shume dashuri i hakerrohet karabinierit Italian….. dhe te thuash qe ka vajtur te lype buke dhe pakez liri !!!!!!! Shikoni sa “paqe” “dashuri” “miresjellje” reflekton shikimi i ketij “biri” te popullit iliro-pellazg per ate qe i ka hapur deren e shtepise ??!!!!!

 2. perse nuk qisni ju te medies dhe tv-ve foto tuaja personale ,
  se kush keni qene ne ato vite ,se si kullosnit lopen mes bajgash ,
  si dukeshit rrugeve te qytetit ,
  apo ata qe bejn “vipat” sot kudo politike e medie ,
  qe t’e ktheni per nji cast ne origjine ,e kuptoni se c’ishit ,e c’jeni ala sot !!!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X