“Mos mendoni se janë kaq të fortë këta. Janë trembur”, Salinjani tregon se ç’do bëjë Basha pas përjashtimit

Demokratët nuk kanë asnjë lëkundje, do të vazhdojnë të rrinë në sallen e Kuvendit deri ne rinisjen e seances ne oren 18:00, sikunder njoftoi kryeparlamengari Gramoz Ruçi.

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka deklaruar se kryetari demokrat, Lulzim Basha nuk do dalë nga seanca, edhe pasi Ruci i njoftoi përjashtimin.

Në një lidhje telefonike për Report Tv, ai tha se deputetët e PD, përfshirë edhe Bashën, do qëndrojnë në seancë derisa të rinisë.

Maxhoranca kërkon një parlament pa fjalë dhe debat.

Kur shkon në shkollë i papërgatitur siç ka ardhur maxhoranca sot nuk jepet një javë shtesë, por vendoset katër.

Mesa duket PS-së kjo çështje i dhemb shumë, janë të papërgatitur dhe po kërkojnë me çdo mjet të shtyjnë seancën e Kuvendit.

Kështu i bie që për katër vjet të mos kemi seancë fare, shtyj një javë dhe pastaj edhe një javë tjetër.

Ne do rrimë këtu në seancë, dhe fjalën e kryetarit të opozitës nuk ia jep kryetari i kuvendit i cili harron se neni 55 i agjitacion dhe propagandë i përket një kohe tjetër”– tha ai.

Pyetur se “Cili është qëndrimi i Gardës?”, ai u pergjigj:

Mos mendoni se janë kaq të fortë këta. Janë trembur dhe kanë ikur të gjithë deputetët e maxhorancës, përfshirë edhe qeverinë”.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në ““Mos mendoni se janë kaq të fortë këta. Janë trembur”, Salinjani tregon se ç’do bëjë Basha pas përjashtimit”

 1. O says:

  Niveli i sotem o tmerr

  1. Gurakuqi says:

   Ky ka mbaruar universitetin e Cilit dhe thone edhe se ja hypte nga pak. Mensen e UET e beri si guzhine jegjish dhe I germoi xhepat e studenteve deri ke breket. Eshte kar komplet.

 2. Lond says:

  E mor shurraq nje qerraman del dhe mender te can trapin, ky esht ai tipi qe mori gazetaret dhe tha ktu mbrapa shpines time do boj vil erjon veliaj, nje llapaqen nje kalama kurv ik mor b…q…

 3. shkumbini says:

  Ky eshte komplet Koqe, Tope….

 4. genci says:

  Ky eshte koqe fare! Se kuptojne se sa me shume bejne zhurme,aq me shume i urren populli! Sidomos ne parlament.

 5. Jimi says:

  Dhe vertet te tremb ti more Sali i vogel Kur te del ti perpara duhet gjetur verr per tu futur!

 6. ago says:

  KY deputet eshte trim mbitrimat dhe lepuri para tij ka nderin ta shikoi ne sy! Ja Te tille
  tipa pa tru zene vend ne parlament

 7. devi says:

  Basha do te shkoje ne shtepi e do te rri rehat. Nuk ka fuqi te mbylli kuvendin, se as vota nuk ja lejon kete gje. Po te ishte ashtu PD duhet te kishte marre mbi 70 dputete, kur ne fakt nuk ka as gjysmen, me te cilet nuk mund e nuk do te bllokoje asgjue, vetem veten e tij. Na u be trim.

 8. Kadri says:

  Ku t’i gjeje PD-ja karafila te tille. Shyqyr qe shkojne vete i trokasin tek dera si cjapi qe shkon per te punuar tek kasapi.
  Berisha neper darka dhe mbledhje zgjedh budallain me te talentuar dhe e rekruton me zell.
  Ky tipi djersit naivitet dhe guxim prej budallai qe del neper mikrofone duke mbrojtur idealet e berishokracise shqiptare i perfaqesuar nga bashitanti i kulluar bucko me faqe te kuqe, kryebudallai Basha.

 9. Alidemsi vjeter says:

  Doli prap ky by….iri i Lozhanit te PD me make up si kurvat e……..PD-se..!!!!

 10. lola says:

  Thjesht, banda-llumpen e PD-së dhe asgjë më tepër…!!!! O tempora, o morres…!

 11. Une says:

  O pall po duke thene se PS eshte e trembur do i heqesh friken PD, MUTER jeni te gjithe o BOLE

 12. saliu says:

  Ky tipi eshte koqe dhe loqe.

 13. shqip says:

  Qe kur Jane krijuar si parti ( çete hajvanesh ), vetem fjalen lufte Kane ne mendje. Do i biem , do i djegim , do ti …. , e te tjera muhabete garipesh provinciale . Fati e desh ta ndajme kete vend me shpellaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *