Operacion masiv/ Shkatërrohet banda shqiptaro-greke, sekuestrohen makina, drogë dhe mijëra euro

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një operacion i madh në zona të ndryshme në Greqi ka bërë të mundur shkatërrimin e një bande trafikimi droge me pjesëtare 2 grekë dhe një shqiptar.

Policia bën me dije se të arrestuarit janë një 25 vjeçar dhe 26 vjeçar grek dhe një 46 vjeçar me origjinë shqiptare.

Policia ka sekuestruar bazën materiale si më poshtë:

Në  një furgon ka sekuestruar 370 kg marijuanë, 97.5 gram vaj hashashi, 0.3 gram kokaine, 191 mije 545 euro, 1400 dollare, 1 furgon, 1 taxi, 1 automjet, 1 motorr, 1 pistolete, 5 fisheke, 3 peshore dhe 2 celulare.

Njoftimi i policisë

Greqi, shkaterrohet nje grup i trafikut nderkombetar te droges Shqiperi-Greqi.

Operacioni ne zona te ndryshme, arrestohen  greke te moshes 26-55 vjec dhe nje shqiptar 46-vjec.Ne nje furgon ne Nea Erithrea, Athine, jane gjetur dhe sekuestruar 370 kg marijuane.

Operacioni vijoi ne Rodho, Ko dhe ne dy lagje te tjera te Athines ku u arrestuan pjestare te grupit.

Gjate kontrolleve u sekuestruan dhe 97.5 gram vaj hashashi, 0.3 gram kokaine, 191 mije 545 euro, 1400 dollare, 1 furgon, 1 taxi, 1 automjet, 1 motorr, 1 pistolete, 5 fisheke, 3 peshore dhe 2 celulare.

Operacioni vijoi mbreme ne darke ne doganen e Kakavijes ku u kap ne tentative per tu arratisur ne Shqiperi, nje pjestar i bandes, shqiptar 46-vjec. Fitimet e grupit llogariten ne mbi 700 mije euro

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Operacion masiv/ Shkatërrohet banda shqiptaro-greke, sekuestrohen makina, drogë dhe mijëra euro”

  1. Janullatos arxidoglyftis says:

    E paskan zënë turkofagosin . Tani edhe të thotë që është HOMOgjen prape do tha bëjnë kolotrypiden turbo diesel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *