Serbia e prerë ndaj Kosovës, Vuçiç: Nuk keni asnjë shans për…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kosova nuk kishte ndonjë shans për t’u pranuar në UNESCO dhe Interpol, tha sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.

Ai  ka shtuar se do të  luftojnë për ruajtjen e kishave, manastireve dhe trashëgimisë kulturore.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, kreu i shtetit serb deklaroi se  “natyrisht se kujdesi i tij ishte më i saktë se pretendimet e Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli”, i cili tha se Kosova i kishte votat e garantuara

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *