VIDEO/ Ligji për minoritetet, reagon Dule: Ligj në drejtimin e gabuar

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryetari PBDNJ-së Vangjel Dule është shprehur kundër prj. Ligjit për mbrojtjen e minoriteteve.

Sipas Dules, ligji është në drejtimin e gabuar.

Dule tha per TemA TV, se respektimi i minoriteteve është parakusht për integrimin e Shqipërisë në BE, ndaj qeveria duhet të marrë parasysh rekomandimet e bëra nga OMONIA.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “VIDEO/ Ligji për minoritetet, reagon Dule: Ligj në drejtimin e gabuar”

  1. Jimi says:

    Po qysh e do ligjin ti more derman? Na e thuaj qysh te kane thene “andartet” greke se e duan dhe ne jemi gati ta bejme! He te pacim uraten mos u mbollis! Ti more derman do nje ligj qe grekun ta bejme baba? Ti Ngjeli verte nuk je shume i madh, por edhe fare i vogel nuku je. TI e di shume mire se cfare xhevapi i dhane Shqiptaret ketyre rrufjaneve greke me 2 gusht 1949 per ato orekset e tyre? E ta dish mire ti dhe gjithe ata qe mendojne sic mendon ti! Po qe se perseri u eshte rritur oreksi, shqiptaret nuk do te hezitojne t’ju pergjigjen si ne 49-en!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *