Ambasadori Lu përgëzon Skënder Minxhozin: Beteja kundër krimit nuk është betejë kundër PS, ose kundër PD

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ambasadori i SHBA Donald Lu, ka pergezuar gazetarin Skender Minxhozi per menyren se si duhet te shikohet beteja kunder krimit.

Ambasadori Lu eshte i kenaqur qe ajo te mo shikohet si nje beteje kunder PS apo PD, por si nje lufte kunder krimit.

Ja mesazhi i plote.

Të lumtë, Skënder Minxhozi! Të gjithë nxitojnë ta shohin këtë betejë si kundër PS-së apo PD-së.

Ne amerikanët, duam veprime vendimtare kundër peshqve të mëdhenj të krimit. Ne duam që të gjithë shqiptarët të ndalojnë grindjen dhe të fillojnë punën drejt një synimi të përbashkët: këta gangster të futen në burg.

Mjaft u zutë dhe futjuni punës” – ambasadori Donald Lu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “Ambasadori Lu përgëzon Skënder Minxhozin: Beteja kundër krimit nuk është betejë kundër PS, ose kundër PD”

 1. Andromeda says:

  Peshqit e medhenj janë politikanët Berisha, meta, basha etj. Kot rrekesh ta minimizosh problemin, o shoku Lu. Izet Haxhia të jep plot fakte për kryepeshkun nga Viçidoli.

 2. Vlora1912 says:

  Te lumte dhe ty Ambasador qe ben sikur nuk na kupton!!

  Kur krimi dhe korrupsioni eshte bashkuar ne parlament, nen logon e PD/PR-se te LSI-se edhe te nje pjese te madhe te PS, si duhet te na duket neve???!!

  Kur kryetar shteti zgjidhet, me 87 vota, nje kryehajdut i LSI, i certifikuar si i tille edhe nga FBI, si duhet te na duket neve??!!
  Gjithsesi, Faleminderit Zoti Lu.
  Ju po beni luften qe duhet ta benim vet ne Shqiptaret..
  .Ju po beni luften tone Zoti Ambasador, lufte qe ne as qe mundet ta bejme e jo me ta fitojme, ndaj dhe te Falnderojme pamas.

  Dy Ambasadoret para teje, Withers dhe Arvizu, qe u rreshtuan ne krahun e Shqiptarve, kunder krimit dhe korrupsionit, rrezikuan seriozisht karrieren e tyre……..Pooor fituan respektin dhe mirnjohjen e pakufijshme te Shqiptarve.

  Ndersa Minxhozin lere…se ka hall tjeter qe e shmang goditjen!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *