Elvis, faleminderit që na tregove se poshtë burkave, perçeve e shamive, të fshihen shkrime të shenjta e fantazi kaq të shfrenuara seksuale

Imami “trendy” i Tiranës Elvis Naçi ishte në studion e Opinion për të sqaruar deklaratat e tij për marrëdhënien në çift për të cilat u kryqëzua në rrjetet sociale.

Në panel ishin edhe analisti Mustafa Nano, teologu Redi Shehu, psikologia Denada Toce, politikania Mesila Doda dhe gazetarja Fatma Haxhialiu.

Debati më i nxehtë u zhvillua mes Mustafa Nanos dhe imamit Naçi, pasi e kritikoi për vendosjen e gruas në një pozitë të diskriminuar në shoqëri.

Ndërhyrja e Redi Shehut, i cili “pafajësisht” hipotetizoi se nëse një deklaratë e tillë do ishte bërë nga një psikologe, nuk do kishte pasur një reagim kaq të ndezur të publikut, i dhuroi çastin perfekt të viktimizimit imamit Naci vetëm pak momente  pas përballjes me Nanon, që sipas tij, i gjithë ky reagim vjen nga Islamofobia dhe ekstremizmi kundër muslimanëve.

Më tej u dëgjuan dhe citimet e imamit Naci, të cilat ia vlejnë të diskutohen më shumë se nëse gruaja është e detyruar t’ia japë hakun burrit, të zbukurohet apo ta mallkojnë ëngjëjt.

Imami Naci në debat e sipër përmendi “Networkun” si dhe pasuesit që e ndiqnin verbërisht, duke të lënë përshtypjen që imami i fesë së paqes, po tregonte forcën dhe kapacitetet që ai zotëron si ligjërues i fjalës së profetit dhe Zotit.

Por për cilin “Network” e kishte fjalën imami Naci?

Imami trendy Naçi, shfaqet si mysliman i moderuar herë pas here në sytë e publikut shqiptar, po të kujtojmë që ka pasur edhe ende ka imamë që ndajnë qasje më ekstreme dhe vetë brënda kryesisë Islame shqiptare, në Shqipëri edhe Kosovë.

A është ai i njëjti “Network” i cili sulmoi figurën e heroit kombëtar “Gjergj Kastriot Skënderbeu”, në kremtimet e Kurban Bajramit, edhe pse pozicionimi i monitorëve mbulues u justifikua nga myftiu i Tiranës Ylli Gurra, i cili iu garantoi vëllezërve dhe motrave të krishterë që nuk i prek njeri, duke presupozuar tashmë mazhorancën e fesë islame në Shqipëri.

A është ai i njëjti “Network” i cili po shfaq gjithmonë e më tepër shenja radikalizimi, po të kujtojme rastet e arrestimeve të hoxhallarëve rekrutues për Shtetin Islamik në dy prej xhamive të kryeqytetit, arrestimet para ndeshjes Shqipëri-Izrael, arrestimet në Kosovë, si dhe raportet nga Departamenti Amerikan i Shtetit, si dhe agjensitë fqinje të inteligjencës për rritjen e ekstremizmit radikal musliman në Shqipëri dhe rajon.

Pa dashur ti hyj në hak imamit Naci, se pale më mallkojnë ëngjëjt gjithë natën, e ta shqetësoj me pyetje të tilla retorike, duke pritur dhe justifikimin që network, i cili përmendet, është thjeshtë faqja e tij në Facebook, si dhe kanali në Youtube, s’mund të rri pa e kritikuar edhe analistin Nano, i cili në gjaknxehtësi e sipër e sulmoi dhe ofendoi imamin Naci, duke përforcuar kështu imazhin e propagandës islamofobike e të viktimizimit te muslimanëve në botë, edhe në Shqipëri.

Po vetëm për dicka duhet ta falenderoj imamin Naci, pa ligjëratat e tij bombastike nuk do e kishim marrë vesh asnjëherë qe në fenë e paqes, ku femra dhunohet e përdhunohet, ku burri pritet me harem, poshtë burkave, perceve e shamive, të fshihen shkrime të shenjta e dëshira, fantazi kaq të shfrenuara seksuale.

https://peshkupauje.com/t/imami-qe-tronditi-rrjetet-sociale/3403

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Elvis, faleminderit që na tregove se poshtë burkave, perçeve e shamive, të fshihen shkrime të shenjta e fantazi kaq të shfrenuara seksuale”

 1. Quo Vadis! says:

  Imami ne fjale u lavderua a u ngrit ne qiell nga perkrahesit e tij sepse sipas tyre ruajti “qetesine” dhe iu “pergjigj me mencuri” pyetjeve.
  Ne te verteta eshte ndryshe.
  Ky imam nuk iu pergjigj aspak pyetjeve qe iu bene.
  Ai thjesht perseriti permendesh te njejtat fraza ne te cilat nuk kishte asnje fakt apo shpjegim ne pergjigje te pyetjeve.
  Kete e beri ne menyre konstante derisa arriti t’i ngreje nervat Nanos qe kishte perballe.
  Dhe kur Nano u nxeh sepse nuk po merrte pergjigje per pyetjet qe i kishte bere disa here, atehere Naci e akuzoi per islamofobi.
  Ishte shume e thjeshte per Nacin te bente viktimen. Si shume imame te tjere ai eshte profesionist ne kete gje.
  Nano ne fakt pa e kuptuar ra ne kurthin e imamit dhe kur e kuptoi kete ishte shume vone.
  Kjo u pa qarte ne emisionin Opinion.
  Dhe si perfundim Naci doli erudit perpara ithtareve te vet dhe te tjeret dolen ofendues.

  1. Flm says:

   Edhe nje here u duk qart sa e rezikshme eshte Feja islame ne Shqiperi, dhe agjentet Neo-Otomanist dhe Islamik qe veprojne pa as edhe nje lloj pengese dhe kundershtimi
   Duket qarte se c’far do lloj ekstremizmi qe mund te bejne sherbetoret e Islamit ata kane mbrojtjen e Shtetit dhe te nje Propagande te mire organizuar dhe mir paguar.
   A e keni vene re si dalin te “pa lagur” gjithmon duke u paraqitur si viktima …. ju kujtoj…
   1- incidentin me Imamet e xhamis se unazes se Re, qe predikonin dhe rekrutonin Terorista.
   KMSH-ja u shfajesua … “jane imam te jasht ligjshem”
   2- Incidentin kur imami ne shoqerin e futbollistave tallte prifterinjte Orthodhoks, duke i filmuar dhe postuar idjotesit e tyre …. jo vetem qe kaloj pa as nje ndeshkim, por imami kellira na doli dhe “burre”, qe ka “burerine” te kerkoj dhe falje.
   3- ju kujtoj shumen prej 40 miljon dollaresh qe dha Turqia per blerjen e truallit dhe ngritjen ne Tirane te Xhamise me te madhe ne Ballkan ….. kurse per 2 miljon qe kushtoj Katedralia Orthodhokse u “coren” duke kerkuar llogari se ku i gjeten dhe kush i financon.
   4- ju kuktoj deklaratat e imamve per Skenderbeun, per Xhihadistat Shqipetar, per Nen Terezen, per Terorizmat ne Europ, per figuren e Gruas, per financimin Turk dhe Arab te Xhamive Medreseve, Shoqatave …. as edhe nje lloj reagimi dhe rezistence as nga politika as nga mediat ….. kurse Mustafa Nano qe thote te verteta dhe alarmon per reziqet … ai kryqezohet.
   Mbeshtetini zerat si te Nanos, Lubonjes …. jo vetem qe jane te nevojshme por edhe thjesht per Opozit …. kjo eshte Demokracia.

  2. pa emer says:

   Sa shkrim i ulet dhe pa nivel. Po ju qe nuk jeni musliman/e ku i fshihni fantazite tuaja seksuale apo ju s’keni nevoje t’i fshihni nen burka e perce se e nxirrni sheshit. O injorante imami flet per marredhenien e shendetshme mes burrit dhe gruas per nje familje te shendetshme larg tradhetive dhe imoralitetit, por mendja juaj perverse dhe inorante ka shkuar shume larg.

 2. Zigur Qarri says:

  Kush eshte autori shkrimit?

  1. adi says:

   e mor turk
   te duhet emri??????
   e sa felliqsira turko-arabe mban kjo toka jone.
   zike
   isis iku
   islami u pordh
   kurdistani do beje shtet
   dhe ne do pastrojme token tone te shtrenjte nga minjte.
   nuk ke ca i ben ashtu sic erdhet ashtu edhe do ikni.
   prandaj islamik mos kerko kot emra nuk ka rendesi tashme ,urejtja shqiptare kunder islamit nuk varet nga nje emer, tashme eshte furtune eshte stuhi. eshte e pandalshme eshte e pakthyshme
   o zike mavria.

   1. Zigur Qarri says:

    Hartim i klases se pestë!
    Mos më ngatrron gjë me veten o trushplare?
    Ik e laj breket Janullaposit tani!

   2. Per Adin says:

    Pff cfare komenti … gjithe kompetence ke folur hahahhahahahah

   3. janulla apex .bixhoz says:

    po ti mer adi mer grek klysh janulle..pes.leksh..mere kryqin fute ne bythe si ne 74.

 3. Mondi says:

  Biseda ishte e nivelit te larte,varet nga radari qe ke deri ne cfar frekuence kap,sipas meje nuk kemi perse futemi kaq thelle ne trajtimin psikoanalitik te teologjise.

  1. mirel says:

   Psikoanalitik!?..hahaha. Psikoorgazma e imamit. E ngaterron teologun me seksologun.
   Presim te dalin sa me shpejt dhe se si duhet me te manovroje gruaja qe ta shtjere burrin ne thes…ne thesin e fustanit dhe te carcafit. Vallai ilalla, thesare te vyera ka brenda, dhe duhet tja servire bukur imamit..
   Ca stile te dobishme o imami i seksit.
   Cfare e josh burrin me mire? Ti mbaje breket kur e ka carcafin ne koke? He pra imam, mis na e ler ngref te shkreti , se do turremi neper kurva sa ta marrim vesh si eshte me mire..dhe ato bijat e Muhametit jane..ju bejme derman..

 4. Orhan Pamuk[historian nobelist turk,USA]: ''.....muslimonet shqipfoles,jane turq ,jane vazhdim i identitetit turk ne Evrope.........'' says:

  imam dhe ”elvis”!!!! o Zot sa te peshtire,bastardim sunitesh………………

  1. Ben Ali says:

   Baba i tij ka qen adhurus i Elvis Preslit. Ene ky kur pellet duket si Elvis Preshi

 5. Protagonisti says:

  Keta pseudo gazetare, ku padyshim ben pjese edhe Muc Nano, vuajne nga ndjenja e protagonizmit. Une e kam degjuar disa here Imamin dhe kam respekt, ne menyren se si artikulon mendimet, pikpamjet dhe qasjen moderne qe ai perfaqeson. Feja eshte menyra se si njeriu nderton dhe percepton marrdhenien me zotin. Per mua ligjerata e Imamit ka vlera, ndersa retorika e Muc Nanos, e mbushur me fyerje, eshte ajo e nje paraziti qe nuk di te bej asgje tjeter vetem se te vegjetoje ne studio televizive.

 6. Ali Pasha says:

  Hahaha…te besh debat me Mustafa Nanon, me nder me thane..

 7. Shemia says:

  Kush bene debat me klerike bie nen nivelin e mases injorante te besimtareve te cdo feje. Turp per organizatorin e emisionit.

 8. Iliri nga Gjermania says:

  Bravo Zonja Xharra.
  Keni thënë realitetin si gjithmonë.
  1.Feja Islame në sistemin që kemi zgjedhur
  të jetojmë dhe që është e shkruar në Kushtetutë,
  bie ndesh me të drejtat e njeriut.
  Që do të thotë:Gratë kanë të drejta të barabarta me
  burrin dhe fëmijët kanë të drejtat e tyre.
  Siç shkruajtët dhe ju për përdhunimin me muzik të grave ,po ashtu dhe martesa e femrave fëmijë në mosha puberteti me burra më të moshuar në moshë.
  Në vëndet ku sundon ligji i të
  drejtave të njeriut këto janë vepra penale (shfrytëzim seksual)
  2.Gjithë këto atentate që janë bërë nga ana e ISISIT
  janë bërë në emër të allahut dhe islamit.
  Pse nuk dalin këta Islamikët e moderuar dhe të
  kundërshtojnë, që ne jemi kundër këtyre atentateve
  që bëhen në emër të Islamit.
  3.Mustafa Nano e ul nivelin e tij kur ofendon të ftuarit në studio.Kjo ndodh sepse nuk exziston ligji për
  ofendim.Dhe në studio nuk shkohet me i mbush mëndjen të ftuarit,por shkohet për të shprehur
  mendimin e tij.

  Ju përgëzoj zonja Xharra,për artikujt që shkruani.

 9. Arureli says:

  Ore plehra islamike, Muc Nano ju bie ne koke gjerave! juve sju pelqen se jeni peng i islamit . Ky elvis muslimani ju dredhon pyetjeve. vazhdues i rruges se pedofilit muhamed. Si nuk i ben nje pyetje ky Muci, a ndiqet rruga e nje pedofili?

 10. muco agai says:

  Mesila Doda me hijeshine qe ka i jep nur e drite debateve te bukura intelektuale ne shoqerine demokratike. Eshte grua e zgjuar dhe e perkore. Si lum burri qe e ka.

 11. spartaku says:

  Iu ndrift shpirti,diell Enver Hoxhes qe ndau fene nga njerzit,i beri te lire pa ankthe fetare,dhe i futi ne nje fe reale shqipatrizmin.Ne kohen e tij nuk kishte musliman e te krishter,çam apo çoban,por ishin te gjithe shqipetare.Fen le ta beje zoti,njeriu duhet te shikoi jeten e tij.Te gjitha filluan te benin nje jete te qet pa sherre fetare apo etnie,sa krijonin familje shqipetar me shqipetarin benin krushqi,pa i shkuar mendja se ishte musliman apo i krishter,por njerez te gjihe njesoj.Sot pa ha njeriu njerin, se ka dallime fetatre,dhe po te thuash padashje ndonje fjale kundra,rrezik te vriten shqipetari me shqipetarin.Epo kjo gje ne kohen e socializmit nuk ekzistonte,dhe njerzit ishin te qete te pakercenuar,dhe te lumturuar Ne kete drejtim Enver Hoxha ka merita te medha,ka dhene nje kontribut te çmuar, se çliroi njeriun nga makthet e fese.Nuk njihej çallma e hoxhes, apo kamellafi i priftit qe sot ta shpifin kur te dalin perpara.

 12. sphnx says:

  te jesh kunder islamit – ne ditet qe jetojme- eshte profesion qe paguhet shume mire.
  me cmimin qe merr siguron jo vetem pilafin e perditshem me qofte por ecen me hap galant per te siguruar edhe ate vendin e nxehte te perjetshem… ku duhanxhit sdo te kene nevoje per shkepse

 13. Xuxi North Carolina says:

  Shkrim pa autor!! Shum standart I ulet per gazeten tuaj. Bravo! Vazhdoni me shkrime (“artikuj”) rrugesh, komente kokeboshesh.

 14. Truth Hurts says:

  Po dhe ti o Mero nga e paske marre artikullin … nga peshku pa uje 🙂 🙂 sikur me qene ne gjueti te artikujve poshterues per Elvisin… e ke lene gazeten tende pa gazetari

 15. H says:

  Keni gjithe motrat semaforeve te Evropes,grate më dashnorë, djemtë drogaxhi në burgjet e botës, korrupsionin, mafjen,degjenerimin e gjitha të kqijat kurse ju merreni se çfarë bëjnë në krevat dhe shpiat e veta ato që kanë perçe. Popull degjeneratë.

 16. Shoku says:

  Sikur vertet te besoj njeriu ne Zoti, nuk do te kishte fe dhe njerez si prifterinje apo imam ne kete. Nese besimi eshte nje ndjenje ( si dashuria) qe buron nga zemra ajo nuk ka nevoje per ndermjetes se punet ngaterrohen pasta.

 17. pro says:

  ..nje shkrim i tille nuk i ben nder gazetes ..neveria fitohet edhe me logjiken e Muç Nanos ,pa trakte te ketilla.Gaztorin e sjell koha ne skene..

 18. Shoqeria civile bythshitur. says:

  H
  Superkoment Bravo!
  Muci albana e shume te tjere te paguar nga Sorra per kete Pune
  Po’ i shpelajne Trurin shqiptareve andej e ketej kufirit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *