FOTOT/ Hapet për turistët pas 40 vitesh kati i katërt dhe i pestë i Koloseut

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Duke filluar që nga nëntori vizitorët në Koloseun e Romës, amfiteatri më i madh i ndërtuar ndonjëherë, do të mund të shohin katet më të larta.

Është hera e parë që kati i katërt dhe i pestë janë hapur për turistët pas 40 vitesh.

Sipas autoriteteve lokale numri i turistëve që do të vizotojnë afiteatrit do të jenë të shumtë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/7-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/7-3.jpg","attachment_id":"776910"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/6-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/6-13.jpg","attachment_id":"776911"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/5-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/5-13.jpg","attachment_id":"776912"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/2-17-618x356-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/2-17-618x356.jpg","attachment_id":"776908"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/1-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/1-11.jpg","attachment_id":"776913"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/colosseum_rome_fifth_level_open-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/colosseum_rome_fifth_level_open.jpeg","attachment_id":"776909"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *