FOTOT/ “Jo vetëm javë mode në Paris, por dhe në Angola”

Tributë janë shumë të prapambetura në krahasim me pjesën e civilizuar të njerëzimit, por me sa duket, kjo nuk mund të thuhet për modelimin e flokëve.

Fotografi londinez Tariq Zaidi ka shkrepur një set të mrekullueshëm fotografish, në një tribu në Angola, gjatë një turi afrikan, të quajtur ‘Tributë e humbura’.

Në imazhet e publikuara nga Zaidi, bien në sy modelet interesante të flokëve dhe përdorimi i leshit të dhive për zgjatimin e tyre, apo siç njihet ndryshe, ‘extension’.

Kjo tribu jeton në shtetin afrikan të Angola-s, e izoluar totalisht nga pjesa tjetër e njerëzimit dhe e privuar nga mjetet e telekomunikacionit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X