HETIMET/ Dy pitbullë masakruan vogëlushen, flet gjyshi i saj: E kisha në krahë kur qentë e sulmuan

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ai ishte me vajzën e vogël të quajtura Viktoria, kur dy pitbullët e familjes e kafshuan dhe e vranë.

Gjyqi i vajzës 14 muajve që humbi jetën në Breshia të Italisë, është marrë në pyetje nga prokurori.

“E kisha fëmijën në krahë kur qentë e sulmuan”, tha Hasan Zikaj.

Por versioni i tij ngre disa dyshime sipas “Corriere”.

Për rastin, janë duke u hetuar prindërit, pronarë të kafshëve dhe një veteriner.

Në momentin e  ngjarjes vogëlushja ishte nën kujdestarinë e gjyshit të saj i cili dhe pse u përpoq ta mbronte nuk mundi t’i shpëtojë jetën.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *