Informaliteti, Rama: Opozita mbron shkelësit, ne njerëzit e zakonshëm

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook ka komentuar në rrjetet sociale aksionin anti-informalitet në biznese të ndërmarrë nga Ministria e Financave ditët e fundit.

Kreu i qeverisë akuzon opozitën se po mbron shkelësit, ndërsa qeveria është në anën e njerëzve të zakonshëm. Rama paralajmëron se s’do ketë asnjë biznes pa TVSH dhe se sipas tij, kjo do t’i japë fund mashtrimit me lekët e popullit.

“Opozita front në mbrojtje të INFORMALITETIT👎Ne mbrojmë njerëzit e zakonshëm👍Asnjë biznes pa TVSH = FUND mashtrimit me lekët e popullit“, shkruan Rama në Facebook..

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/sdg-1-500x206-150x150.gif","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/sdg-1-500x206.gif","attachment_id":"776573"}]

3 komente në “Informaliteti, Rama: Opozita mbron shkelësit, ne njerëzit e zakonshëm”

 1. GS says:

  Ti Nuk mbledh dot breket mer gar do mbledhesh taksat me top modele ti! Me femra medioker do ulesh informalitetin ti 48% ti!!!!

  Prap fajin e ka opozita

  Pupuppupup esht Dr ne mall

 2. astriti says:

  lufta ndaj infomalitetit eshte lufta me e rendesishme dhe ju pergezoj qe po tregoni vendosmeri per ti dhene fund ketij informalitetit. mos e vrisni mendjen per z.Basha se ai do vetem pall ariu dhe te flej gjum. nuk ka mend qe te punoj per popullin por per ta vjedhur ate ashtu sic e ka bere sa here ka patur post ne dore. Ju uroj suksese juve dhe z.Ahmetaj

 3. sadna babul ka bidai says:

  POPOLLI KA GORICAT ME SHUME JANE TE RRASKAPIT PA NGRENE SESA ME NGRENE ,INFORMALITETI ESHTE QERUESIT E ARRAVE NE BRENDESI ,RUAJTJA ESHTE PER ATO QE NUK QEROJNE PATATE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *