Ish-badigardi: Berisha në ’97-n më kërkoi të sulmoj Ambasadën amerikane, edhe sot ushtarët i ka gati…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, duke komentuar gjetjen e një valixheje bosh para Ambasadës amerikane në Tiranë, ka kujtuar se si Berisha e kishte urdhëruar që të sulmonte Ambasadën amerikane në vitin 1997.

Ai thotë se nuk është çudi që Berisha ta japë sërish një urdhër të tillë, pas deklaratave të forta të ambasadorit Donald Lu kundër familjeve mafioze.

Ne maj te vitit 1997, marrëdhënjit Berisha -USA ishin ne piken zero, ne vitin 2017, muaji tetor, ambasadori amerikan deklaron hapur se Shqipërine e drejtojne 4 klane mafioze dhe 20 familje te lidhura me keto klane.

Ne 1997 Amerika synonte rrezimin e njeriut qe ngriti vete ne krye te Shqipërise me ane te lobit serb qe ishte vendimarres ne Departamentin e Shtetit, ndersa ne 2017 kerkon goditjen e klaneve mafioze, ku me i fuqishmi eshte ai i familjes Berisha, apo “Trusti i Geshtenjave te Tropojes”.

Ne 1997 Berisha donte te hakmerrej ndaj Amerikes duke me kerkuar te godisja Ambasaden amerikane.

Ndersa ne 2017 kerkohet te trembet ambasadori Lu me ane te nje valixhje bosh, por qe neser mund te jete e mbushur me C4.

Pervojen e kane me Tropojen.

Edhe ushtaret e gatshem per te gjetur e vendosur keto valixhe..”, shkruan ai.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Ish-badigardi: Berisha në ’97-n më kërkoi të sulmoj Ambasadën amerikane, edhe sot ushtarët i ka gati…”

 1. Ylli says:

  Ne fakt Berisha kishte planifikuar te sulmonte kullat Binjake .Pak me vone kullen Eifel .Nderkohe ka te dhena nga grupi me i fuqishem agjenturor Haxhia Brothers ,qe Berisha do sulmonte Vatikanin.I njejti grup agjenturor qe seline e ka ne Tibet dhe lidhjet me Ameriken i mban nepermjet Dalai Lama ,ka te dhena te sigurta qe Berisha do sulmonte Kullen e Niko Peleshit Safi ne Korce.
  Por ,vigjilenca dhe inteligjenca joartificiale e grupit Haxhia Brothers ,beri te deshtojne planet e Berishes.
  Grupi eshte propozuar per Cmimin Nobel per Paqe ne 2018.
  Qe nga koha e Fan Nolit ,verioret cuditerisht mbarojne te behen sherbetor te jugoreve.Kujtoni Bajram Currin.E kunderta nuk ndodh kurre .Pse ???Nuk e di .Ndoshta pergjigjen ma japin verioret e PS.Te ashtuquajturit ne korridoret e PS….malok i mire.

  1. like says:

   @Ylli. harrove kullat e tensionit.

 2. Selim says:

  Ore, nuk u vjen rende qe botoni kete monster?!
  Vrases dhe medioker.

 3. Jimi says:

  Nuk e mendoja qe qoftelargu paska edhe dishepull Yllin me 5 cepa!?

 4. Ali Pasha says:

  Hahaha, si nuk e kupton qe je bere bajat edhe ne qoftese disa prej atyre qe ke thene mund te qendrojne. Njeriu behet dy here femije, njehere kur lind, dhe njehere kur plaket, hahaha me duket se je plakur para kohe, kuptohet nga mendja.

 5. kasem gahinji says:

  izeti akuzat i ben hapur,pranon qe detyren e ka marre personalisht nga berisha,praon fajet e tij dhe gatishmerine per tu perballurne gjukate,kundrejt garancise per gjukim te drejte.nuk ka pse anatemohet.pse ,ajo qe supozon me valixhen nk mund te ndodhe?jep ndonjeri garanci se nje gje e tille nuk ndodh?kujtoni te kaluaren ne keto 27 vite dhe thoni qe berisha eshte i paster.sa gjak eshte derdhur per shkak te tij?mos valle nxitjet per perplasje jane pa gje?

 6. Dikush says:

  Kur beri apokalipsin e 97-98, gerdecin, 21janarin e shume te tjera qe rezultojne ne dhjetra mijera jete te humbura parakohe ose te shkaterruara sulmi mbi ambasade do ishte nje dreke pune per terroristin e vicidolit. Per permbysjen dhe shfarosjen e te cilit do ja vlente edhe nje lufte e pergjakshme civile

 7. kanan tafili says:

  Izet Haxhia po thote ja ujku kurse ju legena komentues thoni ja gjurmet,, Grupi qiftelia eshte gati te beje qdo gje per te shpetuar sumen e saliberishoviqit.

 8. Loran shehu says:

  Po ik o izet o hajvon ik mer romeo karajn dhe beni no nje plan per destabilizim se keni tremb ter tironen ahahhaahahahahahhahahahah

 9. mohikani says:

  DNA i di te gjitha.

Lini një Përgjigje te Jimi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *