Platforma/ Rama prezanton koalicionin me qytetarët: Mekanizëm që forcon demokracinë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar projektin e koalicionit me qytetarët.

Shefi i qeverisë ka siguruar se përmes kësaj platforme do të forcohet demokracia në vend si dhe do të goditet korrupsioni.

Platforma e Bashkëqeverisjes me qytetarët, sipas kryeministrit Rama pritet të jetë një dritare ku njerëzit do të raportojnë çdo ankesë të tyre.

“Nuk është një portal po një mekanizëm inovativ për të përfshirë drejtëpërdrejtë qytetarët në qeverisjen e vendit, proceset vendimmarrëse, luftën kundër korrupsionit,” shprehet Rama.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *