Qeveria “Rama 2”, dalin emrat e zv/ministrave

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama do prezantojë nesër në Asamblenë e PS emrat e zv/ministrave të rinj. Report Tv ka zbardhur emrat e zv/ministrave të cilët do jenë pjesë të kabinetit qeveritar.

Kështu, zv/ministre e Jashtme pritet të propozohet Artemis Dralo, përfaqësuese e minoritetit grek, zv/ministre e Brendshme Rovena Voda, zv/ministra të Financave dhe Ekonomisë, Luneta Sufati (ish-drejtoreshë e Lojërave të Fatit) dhe Etien Xhafaj (ish-shef kabineti i Arben Ahmetaj si ministër i Ekonomisë) dhe zv/ministre e Bujqësisë, Besa Spaho.

Mësohet gjithashtu se Ministria e Brendshme do ketë katër zv/ministra nga tre që kishte katër vitet e kaluara nën drejtimin e Saimir Tahirit.

Shtimi i një portofoli zv/ministror është bërë për shkak se kësaj ministrie i është shtuar si përgjegjësi edhe Pushteti Vendor pas shkrirjes së Ministrisë me të njëjtin emër. Në këtë dikaster e konfirmuar është vetëm Voda, e cila më parë ka mbajtur detyrën e shefit të kabinetit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Qeveria “Rama 2”, dalin emrat e zv/ministrave”

 1. te gjitha gra , kshu si I komandon rama… do lepuj ai , se ndryshe e di ca e pret.. kshu ka pas vepru edhe ne bashki ,, dihet , qe ai eshte komandant ne mes te grave … dhe ca bulave me fustan.. per hajr na qoft.
  e meriton ky popull turturen ,, 500 vjet turkun,,50 komunizmin , 27 vjet keta burrecet,, a robt ne pidh ti qifsha o popull, te qifsha ropbt o shqipe

  1. emigrant deutschland says:

   andy_p [email protected] Si thua ti teveqel turkoman kosovar te veme vetem Burra ne Qeveri ???? O sulltan do integroheni ju ndonjehere APO anadollake do ngeleni tere jeten.!!!!! Shume mire ka bere Edi Rama qe ve Grate sepse e bejne punen me mire se Burrat. Kurse ti Otoman Andy nxire Gruan me Perce arabe ne rruge sepse e shoh o pjelle e keqe qe paske alergji nga grate. Hajde vafsh ne te Sateme arab islamik.!!!!

 2. Kosovari says:

  Burrat nen hije, lozin , kuvendojne,
  Pika qe s’ju bie se nga grate rrojne !

  1. Marko says:

   kosovostan arabistan ju keni frike nga grate sepse jeni te tere MUHAMEDANE TURQ FANATIKE

 3. Saranda says:

  Jemi akoma , me sa duket, tek fakti qe keshilltaret nuk keshillonin eprorin , por eprori meson keshilltaret si ta clodhin ate. Nuk e di ,qofsha pafundesisht e perjetesisht i gabuar ,por te marresh nje post si ne financa apo diplomaci,minimumi i minimumit duhet te kesh mbaruar per finance apo diplomaci. Nuk e di ku e gjejne kurajon keta ,qofte dhe vete kryeministri, qe emerojne jashte cdo lloj kriteri profesional ( ti leme kriteret e tjera,larg qofte eksperienca,karriera, qenia normal si njeri etj,etj).Ti kryeminister kerkon partneritet me publikun per cdo problem, po vete ti do hapesh vetem nje here nje dosje per ta studiuar ,per te kuptuar se cfare te servirin per te emeruar, ej miku im qe te drejtosh sukseshem duhet te besosh ,dyshosh dhe vertetosh ne cdo moment. Jashte dhe pertej kesaj je i deshtuar dhe kthehesh ne demagog. Mendohu nje here per keto qe te shkruaj, mbase nuk besoj se do besh gabim.

 4. sokol Gogo says:

  Tek Shendetesia zevendesministra shkojne Mond Cimbi, aktualisht Drejtor i Prokurimeve ne Ministrine e Shendetesise dhe Valboan Doci ish kandidate per deputete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *