Rama kujtohet edhe për Tahirin: Duhet të jetë diku…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama teksa prezantonte platformën për koalicionin bashkëqeverisjes me qytetarët, është ‘shqetësuar’ për faktin se nuk e kishte parë në këtë takim ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Atij i është ngarkuar një detyrë e re, ajo e koordinatorit Kombëtar për Bashkëqeverisjen.

Nga podiumi, Rama tha se rolin e koordinatorit i ishte caktuar Tahirit, ndërsa nuk nguroi të thoshte se ai duhet të ishte diku aty.

Kemi caktuar një koordinator Kombëtar, Tahirin.

Nuk e pashë sot, por me siguri do jetë diku.

Ai do vërë në dispozicion të procesit eksperiencën e tij organizative.

Do bëjë pikërisht këtë gjë, me mbështetjen e të gjithëve ne.

Do angazhohemi ne si qeveri dhe deputetë, e të gjithë anëtarët.

Si do bëhet kjo? Në fazën e parë do bëhet me fjalë, më pas me vepra”, tha Rama.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Rama kujtohet edhe për Tahirin: Duhet të jetë diku…”

 1. beje brigadier te korrjes se kanabisit
  jepi kosen me te madhe te prij brigaden e 2 sulmuese

  1. Bravo ish republikan i Lazaratit says:

   Kosen e ka Kryetari i PDse te ish-republikes se Lazaratit ose ish kryeqytetit t droges ne Europe.
   Tycat e Sales kane harruar qe drogen e sollen ata vete. Tani qe republika e Lazaratit u shemb ata jane kthyer nga drogmene profesioniste ne llapaqene profesioniste.

 2. spartaku says:

  Saimir Tahiri eshte nje nga kuadrot me te mire te ps.te,dhe si i till duhet vleresuar pozitivisht.Por megjithe ate ai eshte i nderuar dhe i respektuar jo vetem nga Edi Rama por nga e gjithe ps-te.Ai i ka dhene shume partise dhe shqiperise.

Lini një Përgjigje te spartaku Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *