“Drejtorët e LSI do përgjigjen…” Vasili sulmon Ramën: Boll u zbythe me fjalime, frikacak

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas fjalimit që Rama mbajti në Asamblesë së PS ditën e sotme.

Përmes një statusi në Facebook, Vasili  i ka bërë thirrje kryeministrit  që t’i lërë fjalimet boshe d dhe të luftojë kriminelët.

Më tej ai thotë se kreu i qeverisë flet për “çertifikata, për qepë, lakra dhe presh, por s’guxon gjëkundi të flasë për drogën që mbyti vendin dhe krimin që vret përditë”.

Gjithashtu Vasili shkruan se.. “Ky Kryeministër frikacak dhe i bërë njësh me banditët e drogës dhe kriminelët, nuk guxon të thotë asnjë fjalë për ata”.

Statusi i plotë i Vasilit

Kryeministër lufto kriminelët, boll u zbythe me fjalime.

Ky shkollëpaku, kryetari i kooperativës qeveritare, flet për çertifikata, për qepë, lakra dhe presh, por s’guxon gjëkundi të flasë për drogën që mbyti vendin dhe krimin që vret përditë.

Ky Kryeministër frikacak dhe i bërë njësh me banditët e drogës dhe kriminelët, nuk guxon të thotë asnjë fjalë për ata.
Shumë e qartë, edhe ka frikë, edhe ndan përditë pushtetin me krimin.

Bëhu burrë shkollëpak dhe fol për policinë blu që përmbyti Shqipërine me drogë, që trembet nga kriminelët dhe që na bëri për faqe të zezë në sytë e botës.

Lëri dënglat dhe broçkullat e fjalimeve psikomaniakale kilometrike dhe përballu me kriminelët, shokët e tu.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Drejtorët e LSI do përgjigjen…” Vasili sulmon Ramën: Boll u zbythe me fjalime, frikacak”

 1. Nustreti nga Gjirokastra says:

  Dy fjale nga Nustret Gjirokastriti, per Edi Ramen dhe Petrit Vasilin.

  Zoti Edi Rama, mire ben qe ke zgjedhur djem te rinj, te shkolluar dhe ishallah i ngjajne nje djali
  qe ke sjelle kohet e fundit ne hipoteken e Gjirokastres.
  Flasin te gjithe mire per te. Eshte e kunderta me Meleqin qe e degjenerove para popullit kur i the
  “..akoma se ke bere doreheqjen ty..”
  Nese i zgjedh te gjithe drejtoret si drejtori qe ke sjelle ne Gjirokaster, hallall te qofte.
  Nje specialist i zoti, kerkues ndaj vartesve, profesionist dhe mbi te gjitha njeri i mire qe respekton hallexhinjte dhe
  nuk i shikon nga duart si benin drejtoret e PD dhe LSI-se.
  Une u habita kur me tha gjitoni tim qe e kish marre tapine e shtepise brenda dy diteve.
  Kish vajtur ne takim me drejtorin, ne zyrat e hipotekes te keshilli i qarkut, te obori nga pas, kishte shume kallaballek,
  i kish thene per hallin dhe ai thirri me nje here specialistin e verifikoi dhe ja dha certifikaten te neserme.
  Shyqyr qe na erdhi nje djale nga vendi tone, se na mbyten cepellsat dhe militantet e PD @ LSI. Po e mbajti keshtu, hallall i qofte
  atij dhe vota qe i dhame PS-se .
  Ty Petrit Vasili, mos e hap gojen se LSI-ja e beri balte me keq nga PD-ja, me hajdute e kriminela.
  Aty ne hipoteken e Gjirokastres ishin drejtoret tuaj qe na zinte frika te venim per te marre nje “vertetim negativ”,
  qe eshte gjeja me e thjeshte, se do paguaje 50-shen te Bexheti, te Meleqi apo dhe te Flori i PS-se qe eshte ne hetim per abuzime.
  Me drejtoret e tu dhe te Saliut, o Petrit, nuk e dime se cbehet me dosjet tona se ata i benin te gjitha, edhe pronen ta tjetersojne.
  Te gjith mund te flasin deri dhe te PBK-ja por LSI-ja dhe PD-ja s’ kane goje.

 2. po kur o bo me provoku si gangsterr rrugesh
  edhe ky moterqir si pertit kurva !
  PO FUTI NJI O I MBARUAR TI QI MOTREN E CI PERMBAN PRAGU
  SEPSE KETE KUPTOJNE KTA SHKERDHATA
  QE SLAN PARE PA I RJEPUR ATIJ POPULLI
  E DAKIN E NA BOJN GANGOT NE MEDIA

  PRESIDENTI ME KOBURE NE DOR
  KATUNARI QI U BO PRESIDENTI ME GANGSTERR I SHTETIT DEMOKRATE PTUUUUUUUUUUUUUUUUU

  CFAR KARIN POLITIKE JE TU BO O QYTETAR TIRONE
  SE S’PO TA MERR VESH NJERI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. prizem says:

  Te mori gje ne telefon Kapo Meta pas zgjedhjeve per te te uruar fitoren???
  Zhdukuni rrace L(e) S(he) L(i) e keqe se na keni zene rrugen te gjitheve…..

 4. O shkolleshumi idiot, hajduteria e prostitucioni politik jane midis jush, LSI eshte me prova partia me e korruptuar,
  Hajdutet tuaj jane semundja e Kombit, prostitucioni juaj eshte shkaterrimi i Shqiperise, shqiptaret e kuptuan dhe ju vune aty ku jeni, rradhes tjeter do jeni vetem si nje Enderr e keqe, shfrytezuat varferine per te bere vota o kriminele ne rang Paritie, paturpesia juaj eshte aq e madhe sa qe ju Partia e Lazaratit, bertisni cdo dite per kanabisin, ju qe vetem me blerje votash keni arritur aty ku jeni, shqyheni bythesh se ju kane vjedhur votat me blerje te tjeret. Leri denglat o shkolleshumi pa tru, Mona e Likja kane nevoje per nje fshresbythesh si puna jote, besimi tek zoterija jote nuk zgjati as 2 jave, hajdutet nuk I besuan nje hajduti zhapik si puna jote.

 5. Mihali says:

  Vazhdo perpara Edi ,se je ne ruge te mbare kur te Shane hajdutet e LSI-s.

 6. Mihali says:

  Vazhdo perpara Edi ,se je ne ruge te mbare kur te Shane hajdutet e LSI-s.per fat te keq eshte komenti i par.

 7. Meta ik says:

  Ti Vasil , paskeqen farse jevgu mor fundurine, te zbythi Monika.

 8. Pensionisti says:

  O Petrit Vasili! Mos u mburr kot ,se kini qene kanceri i ketij vendi. Ka shume shembuj ndaj jush . Mendohu epos i gjete dot,me shkruaj mua ne koment se do ti tregoj une………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *