FOTOT/ Surprizon moti, nisin reshjet e borës në disa zona të Shqipërisë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Në disa zona të Shqipërisë, sot kanë nisur reshjet e para të borës.

Për shkak të uljes së temperaturave reshjet e borës kanë nisur në zonat e thella të Kukësit dhe Tropojës.

Siç duket edhe në fotot, reshjet e borës kanë zbardhur edhe “Rrugën e Kombit” dhe zonat përreth Kukësit.

Gjithashtu, edhe në Korçë ka pasur reshje bore ndonëse me intensitet të ulët.

Sinoptikanët parashikojnë që reshjet e borës të jenë prezente gjatë gjithë ditës së sotme në zonat e thella malore.

Gjithashtu reshjet e para të borës kanë filluar edhe në Kosovë, ku në zonat malore të vendit bora bie me një intensitet më të lartë se sa në Prishtinë.

Mësohet se reshjet e dëborës kanë nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore.jpg","attachment_id":"777150"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-3.jpg","attachment_id":"777153"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-4.jpg","attachment_id":"777154"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-5.jpg","attachment_id":"777155"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/bore-1.jpg","attachment_id":"777151"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *