LISTA E PLOTË/ “Qeveria Rama 2”. Prezantohen zv.ministrat, ja emrat e rinj

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri prezantoi sot në Asamblenë e Partisë Socialiste emrat e zv/Ministrave të rinj të qeverisë “Rama 2”.

Emrat e zv/Ministrave që mbeten po ata që kanë qënë dhe prurjet e shumta të reja janë si më poshtë:

Në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë do të kemi 4 zv/ministra:

Erjon Luçi

Albana Shkurta

Daina Sorrensen

Elton Haxhi

Në Ministrinë e Energjetikes dhe Infrastrukturës do të jenë 4 zv/ministra:

Enis Liko

Antin Bonati

Dorina Çinari

Artan Shkreli

Në Ministrinë e Brendshmë do të jenë 4 zv/ministra:

Rovena Voda

Julian Hodaj

Romina Kuko

Besfort Lamallari

Në ministrinë e Evropës dhe Punës së Jashtme do të jenë  3 zv/ministra:

Klea Maliqi

Etien Xhafaj

Artemis Dralo

Në Ministrinë e Mbrojtjes zv/ministër do të jetë:

Petro Koçi

Ministria e Drejtësisë me 2 zv/ministra :

Toni Gogu

Teuta Vodo

Në Ministrinë e Shëndetësisë do të jenë 4  zv/ministra :

Mira Rakacolli

Badhylka Kokospili

Iliana Bajraktari

Ardiana Jaku

Ministria e Arsimit do të jenë 4 zv/ministra:

Besa Shahini

Ervin Demo

Kostandin Shkurti

Shpati Kolgega

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit do të jenë 2 zv/ministra: 

Ornela Çuçi

Hajrulla Çeku

Ministria e Bujqesise dhe Zhvillimit Rural do të jenë 24zv/ministra:

Dhimo Kote

Ermira Rusi

Ilir Halilaj

Roland Kristo

Ministria e Kulturës:

Valbona Shujaku

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “LISTA E PLOTË/ “Qeveria Rama 2”. Prezantohen zv.ministrat, ja emrat e rinj”

 1. Kaonia says:

  More eshte ne vete ky qe me ben z/minstra dhe nga PD.A popull koqe qe na terhiqni nga hunda.

 2. Drini says:

  I pasje qr plako. Me shume oficera se ushtare.

 3. Mentari says:

  PO ci duhen ketij nga 4 z/vendes ministra ne cdo ministry?ore po shqiptaret jane fukarenj dhe ky fylli I gjate shperdoron parate e ketij populli me njerez te parasite qe do te merren vetem me korrupion e pune nuk kane per 4 z/vendesa? Ah… ne qoftese Ministrat duan dahnore z/vendes ministra? ky shtet me kete kryeminister edepsyz te paafte ka iukur per lesh.

  1. Korçari says:

   O Matuf mentari pa mend; nuk janë më 20 ministri të Sali Shpellarit, por janë 10 ministri të EDI RAMËS, kryeministrit më punëtor, më të ditur, më të kulturuar, më vizionar, më atdhetar, që ka patur ndonjëherë Shqipëria.

 4. Albamich says:

  Kto i ka emru partia apo jane perzgjedhur si me te aftit nga shoqeria civile 🙏🙏🙏🙏

 5. artan kurti says:

  PERSHENDETJE NJE ZGJEDHJE E PERKRYER NGA EDI RAMA ESHTE PER Z/MINISTER NJE NDER PROFESORET ME TE ZELLSHEM DHE TE PREGATITUR PER PESHKIMIN ZOTIN ROLAND KRISTO SUKSESE

 6. zani partizani says:

  Ore me thote dikush se sa prej ketyre kane te bejne me Partine Socialiste, se mua me dalin PD dhe shoqka civile.

 7. u bo nomi says:

  vetingu fillohet nga politikanet, psh, edi rama, ilir meta, lulzim basha, gramoz ruci ruci etj….. dhe jo nga gjyqataret, si ushtare te bindur te politikes qe jane….

 8. ju lancofsha trunin e vogle, o fshatare says:

  ku e keni komentin tim , o zagarat e meros…

 9. Eksperti says:

  Dorina Cinari dhe Enis Aliko zgjedhje e perkryer.

 10. lili dushi says:

  Po mir more i dashur kryetari jone si nuk te zuri goja njerin nga Lushnja

 11. shqiptari nga Shqiperia says:

  o Edi , po cfare shteti jemi ne qe duhet te kemi kaq shume zv. ministra?? Po ne jemi shtet vari teneqen mor burre .Po kush jemi ?? USA ?? Dhe ata nuk kane kaq shume , po tatimpaguesit a i llogarite ?? jo ti pyesesh direkt por indirekt , ne ndergjegje , u takon kaq shume zv. ministra ketij populli ?? po cfare do bejne nje ushtri me zv.ministra ?? Sikur i premtove te tjera gjera popullit shqiptar para zgjedhjeve , e mban mend ?? i premtove nje qeveri te vogel fresibel dhe efikase .Apo i mori era premtimet , mos haro ama se per 4 vjet u zgjodhe , jo per 40 . A e imagjinon po nuk pate rezultate , vaj me det . E e di cthote populli me nje fjele te urte popullore ?? ku kendojne shum kendeza vonon te zbardhe ……………….

 12. Varak says:

  Po nga Kontribuesit e Partise Socialiste
  Apo ne zgjedhjet e tjera!

 13. Nje nga populli says:

  Dorina Çinari, uaauu po si I paska ka rene pikes Rama keshtu! Nje nga menaxheret me te zonja dhe integritet qe ka ky vend. Bravo Rama po filloj te te shoh ndryshe…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *