VIDEO/ Ofronte prostituta me 50 euro nata dhe shpërndante drogë, prangoset “bosi” nga Durrësi

Policia e Durrësit ka arestuar një 38-vjeçar nga Durrësi që shfrytëzonte femra për prostitucion kundrejt një pagese prej 50 eurosh dhe shpërndante kokainë në lokalet e natës në Durrës.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës më bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një hetimi 6- mujor me metoda speciale kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Postieri”.

 

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar në flagrancë shtetasi Hektor Psatha 38 vjeç, banues në Durrës.
Gjatë veprimeve hetimore të kryera nga ana e Specialistëve të Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar është dokumentuar se shtetasi i mësipërm shfrytëzonte femra për prostitucion kundrejt pagesës prej 50 € dhe shpërndante lëndë narkotike në lokalet e natës, kryesisht në zonën e Plazhit.

Janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale:
• 22 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë;
• një automjet tip Toyota Yaris;
• 2 telefona celularë.
Psatha është person me precedentë penal të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër pronës. Policia thotë se për shkak të hetimeve nuk jep më shumë detaje rreth ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Durrës.Finalizohet operacioni i koduar ”Postieri”.Operacioni nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar në D.V.P.Durrës.Arrestohet në flagrancë një shtetas, i cili dyshohet se shfrytëzonte femra për prostitucion dhe shpërndante lëndë narkotike "Kokainë" në lokalet e natës. Sekuestrohen Kokainë, një automjet dhe telefona celularë.Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës më bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një hetimi 6- mujor me metoda speciale kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar "Postieri".Është arrestuar në flagrancë shtetasi:• H.P 38 vjeç , banues në Durrës. Gjatë veprimeve hetimore të kryera nga ana e Specialistëve të Sektorit për Hetimin e Krimit të Organizuar është dokumentuar se shtetasi i mësipërm shfrytëzonte femra për prostitucion kundrejt pagesës prej 50 € dhe shpërndante lëndë narkotike në lokalet e natës, kryesisht në zonën e Plazhit. Janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale:• 22 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë;• një automjet tip Toyota Yaris;• 2 telefona celularë.E.P është person me precedentë penal të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër pronës.Për shkak të hetimeve nuk japim më shumë detaje rreth ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale" Shfrytëzim prostitucioni" dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" parashikuar në nenet 114 dhe 283 të Kodit Penal.

Publié par Policia e Shtetit sur samedi 7 octobre 2017

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *