Rama mesazh nga Shkodra për kombëtaren: Italia në zemër, Shqipëria dashuri

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shkodër ku po mbahet një event para ndeshjes Shqipëri-Itali.

Në vigjilje të superndeshjes në Loro Boriçin e rilindur me standarde europiane Teatri Migjeni i qytetit të Shkodrës ka hapur dyert për ekspozitën “4 herë Kampionë”.

4 trofetë botërorë të axurrëve që sot luajnë kundër nesh🇮🇹⚽🇦🇱”, shkruan Rama në “Facebook”. Ndërsa gjatë fjalës së tij Rama u shpreh se:

“Preferoj të flas në italisht për të nderuar të pranishmit këtu. Në këtë qytete ka lindur skuadra e parë e futbollit.

Këtu ka lindur skuadra e parë që quhej Juventus.

Edhe kryetarja e bashkisë është krenare që po pret skuadrën italiane. Por nga ana tjetër luan dhe kombëtarja që është në zemrën e shumë shqiptarëve. Më kujtohet një Italia në zemër, Shqipëria dashuri”. Ne do të thërrasim për fitoren tonë.

Dum që të mundni dhe Gjermanët në Rusi” tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rama mesazh nga Shkodra për kombëtaren: Italia në zemër, Shqipëria dashuri”

  1. buburreci gabuzhel says:

    as merret vesht ca osht shqiptari. e dum italin po dum qe te fitoj shqipnija.
    qihen n byth per icik italjan mo shqiptart.
    dhe italija di si ti qij pa ja rendu brimen e bythes. I qin mir dhe lir dhe perciptazi. 1 e qir mjafton peer tu qujt bythqir.
    I gol..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *