Akuza “bombë” e Bashës: “Të fortët” e Elbasanit që përplasën policinë, janë larguar në një vend të BE-së

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi sërish kryeministrin Rama si mbështetës të kriminelëve.

Përmes një deklarate për mediat Basha tha se dy të dyshuarit kryesorë që ndodheshin brenda “Audit” të zi që goditi makinën e zv.shefit të policisë Gjergji Oshafi mbrëmjen e 18 shtatorit në Elbasan, janë larguar nga Shqipëria dhe strehohen në një vend anëtar të BE-së.

“Të dyshuarit kryesorë që ishin në makinë e policisë në Elbasan janë larguar nga vendi dhe sot gjenden të lirë në një nga vendet e BE”,- tha lideri i opozitës.

Gjithashtu kryedemokrati duke folur për TVSH tha se nga janari mbijetesa e shqiptarëve do jetë edhe më e vështirë, pasi Rama do fusë biznesin e vogël në skemën e TVSH-së.

Më pas ai garantoi shqiptarët që…“PD-ja do të luftojë fort kundër marrëzisë, cmendurisë së rritjes së TVSH, do të bëjë beteje kundër krimit të bërë njësh me qeverinë, drogës dhe korrupsionin qeveritar”.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Akuza “bombë” e Bashës: “Të fortët” e Elbasanit që përplasën policinë, janë larguar në një vend të BE-së”

 1. Eri says:

  Bravo lyli shko ne prokurori dhe tregoje se ku ndodhen pastaj prkuroret e sales po deshen ti kapin. Bravo kryetar bravo.

 2. Faro says:

  Mero!
  KRYEDEMOKRAT, te jete valle njelloj si te thuash Kryetari i Partise Demokratike?

 3. SHQIPE-Free says:

  PROKURORIA SHQIPETARE DUHET TE MARRE NE CILESINE E”DESHMITARIT”:::Lulezim Bashovicin…
  1-Nga e di ti Lulezim Bashovici qe te “Dyshuarit” U Larguan jashte Shqiperise???Si kryekare ju nuk jeni pjese e Organeve Zbatuese apo te Rendit..
  Lulic Bashovici DUKET SE JENI JU AI QE I KENI FAVORIZUAR “Autoret e arratisjes”…???
  Lulic Bashovici si nuk e Mbylle nje here “Kamaren tende Hale”..po mbete duke ber Roilin e Prokurorit Hetusit..apo Fuksit te SHIK-ut???
  IK O TE QIFSHA MOTREN SE JE BERE PER TE TE DHJERE NE FYTYREN TENDE TE NDYRE Monter…..Hajdut Spiune….ti na Flet?????
  ti je perne Litare:::LOL

 4. Fatosi-kosove says:

  PAra pak ditesh gazetari Hoxha qe ka ndjekur shume ngjarje kriminale ne shqiperi deklaroi se bandat e Elbasanit per tete vite qeverisje te lul abshes ishin vet shteti,ata banin ligjin dhe ekrdine ne Elbasan dhe me gjere dhe kurre nuk u ndaluan nga policia e lulit,bile edhe u mbrojten shume here nga “komandantet” dhe ish ministri,prandaj luli e di se ku jane bandat e Elbasanit por edhe te gjithe shqiperise sepse i ka rehatuar vete siq kishte bere dkur me shaqa shaqen qe torturoi,vrau dhe zhduki Remzi Hoxhen,prandaj luli duhet pergjigjur edhe per bandat e Elbasanit pasi shqiptarte e dijne tashme se pjese e saj eshte e dhe vet,poashtu siq e tha dje Patozi dhe Selami se as ish regjimi ska bere krime me te renda se luli dhe sali berisha,pasi nese ata ne vititn 47 kishin vrare 16 deputet kjo dyshe per 20 vite qeverisje kane vrae qindra,kujtoni Haklajt,Trbicken,Xhindin,azemin,Pashkon,Olldashin,gerdecin,21 janarin e shume te tjere deri te Santo qe vetem dy jave para se te vritej sali berisha ne kuvend sla gje pa e share e kercenuar,dhe llalla kurre su kujtua per kete,prandaj e them se ense dikush eshte i lidhur me bandat e Elbasanit,Durresit,Shkodres,Vlores,Lazaratit e te tjera eshte luli dhe sali berisha dhe pas tyre paloka,noka,ristani,bylykbashi qe del para TV-s dhe qane per deputetet opozitar te vrare ne vitin 47 kurse nuk e thot asnje fjale per te vraret e viteve te fundit,pra keto jane fakte te mjaftueshme qe llalla te bindet se kjo klike eshte e lidhur me te gjitha bandat edhe ne europe e veqmas ne Angli,France,Gjermani,Itali etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *