FOTOT/ Tronditet Lushnja, dy të vrarë dhe dy të plagosur në mes të qytetit. Viktimat, miq të Aldo Bares

Dy të rinj u vranë pasditen e së mërkurës në Lushnjë në një atentat të mirëpërgatitur dhe një i tretë është plagosur rëndë.

Viktimat janë Zaimir Latifi, 23 vjeç dhe Jurgen Hoxha, 22 vjeç, ndërsa pronari i lokalit, Marius Xhepexhiu, 26 vjeç, është në gjendje kritike për jetën.

Viktimat raportohet se janë miq të Aldo Bares, ish-kreut të “Bandës së Lushnjes”.

Po ashtu lëndime të lehta ka marrë edhe një 66-vjeçar me inicialet B.T.

Dy shënjestrat e atentatit po qëndronin pranë një lokali të frekuentuar prej tyre çdo ditë ne lagjen “Loni Dhamo” në vendin e quajtur Ura e Çeleve.

Nga hyrja e qytetit ka ardhur mjeti ku ndodhej një person me maskë dhe me kallashnikov në dorë, i cili ka qëlluar me breshëri duke i vrarë në vend dy të rinjtë. Më pas automjeti është larguar për në perëndim të qytetit ndërsa policia ka nisur kërkimin e autorit.

Dëshmitarët në vendin e ngjarjes tregojnë se gjithçka ishte e përgatitur dhe nuk bëhej fjalë për një ngjarje të momentit.

Lushnja, qyteti që ka vuajtur shumë nga luftërat e bandave të 1997-s, kishte kohë pa parë një ngjarje të këtij lloji.

Vendi ku ndodhi vrasja është shumë pranë komisariatit të policisë.

Sapo janë dëgjuar krismat në vendin e ngjarjes mbërritën policët që rrethuan zonën.

Viktimat janë identifikuar shpejt ndërsa janë marre në pyetje dëshmitarët e ngjarjes.

Ndërkohë që një makinë, e cila dyshohet se është përdorur nga autorët, është gjetur e djegur në aksin rrugor Lushnje-Berat.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktima-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktima-1.png","attachment_id":"779580"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/vrasje-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/vrasje.png","attachment_id":"779612"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/vrasje-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/vrasje-1.png","attachment_id":"779613"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktima-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktima-2.jpg","attachment_id":"779581"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktimat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/viktimat.jpg","attachment_id":"779578"}]

10 komente në “FOTOT/ Tronditet Lushnja, dy të vrarë dhe dy të plagosur në mes të qytetit. Viktimat, miq të Aldo Bares”

 1. TRIMERIA says:

  Eh, Lushnja e trimave!

  1. Mendimi says:

   Trimeria,po ty nga te kemi?…..Te cojme polic atje….se do na mbrosh e do edukosh….!!!!Si thua a pranon? Kam nje mik une….dhe e rregullojme……se njerez si ti….duhen ne Lushnje…..Ju fut friken…..

 2. patrioti nazionalist says:

  Pune korrakesh

  1. Janullatos arxidoglyftoi says:

   Gopi gynaikas tënde bithekir alvane

  2. kuqi says:

   as me vdek s’te lejne

 3. Sigurimsi pd says:

  Ky eshte kapitalizmi alla berishian.

 4. Ylli says:

  Fajin e ka Saliu.Kaq mjafton.

 5. mom says:

  shume mire, shuhuni sa me shpejte o rrace qelbur

 6. Polici says:

  Ca thoni aman. Ju i merrni njerzit per budallenj. Miq te Aldo Bares!!!! Ca miq leshi?! Ata jane nga 20 vjec e Aldo bare ka 10 vjet qe eshte arrestuar.
  Perralla

 7. Drin says:

  Gjynah shume te rinj. O Zot ku po shkojme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *