Pushtimi i foltores, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di veç e lagu s’e lagu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së seancës parlamentare, e dyta javë radhazi, që vjen si pasojë e përjashtimit të një deputeti të opozitës.

Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen e zgjedhjeve duke bërë ironi me fjalë popullore.

“Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu⛈💦, shkruan Rama.

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, pasi nuk lejoi vijimin e seancës, në një debat me Gramoz Rucin, i cili i preu fjalën Berishës.

Por pas përjashtimit Noka nuk pranoi të dilte nga parlamenti dhe Ruci ndërpreu seancën. Maxhoranca e quajti këtë një skenar, ndërsa për opozitën Rama ofendoi një deputet (Berishën).<<<< gt;<<< ><< p>< /p>

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Pushtimi i foltores, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di veç e lagu s’e lagu”

 1. spartaku says:

  Pd-ke eshte nje stan me egersira.Por do t’u vije fundi edhe atyre.Keshtu siç sillet pd-ke e iniciuar nga Berishkrimineli dhe Bashebukuroshi,ne votimet e ardhesme nuk do marina snje vote.Ajo perdit po krijon urrejtje dhe mosbesim.

  1. u bo nomi says:

   Qoka bo nomi, hic mos e rruj.

 2. Mika says:

  Opozita normalisht eshte alternative qeverisese ndersa keta qe quhen opozite kane per program vetem pushtimin e shkaterrimin e vendit duke shfrytezuar rrotacionin e pushtetit.
  Kjo sjellje eshte vertetuar gjate sundimit te tyre me gjithe shkaterrimet, vuajtjet, mjerimin ekonomik, moral e shpirteror te Shqiptareve duke i shnderruar shume syresh thjesht ne gjallesa e larg cilesive njerezore.
  Kjo eshte katastrofe dhe tragjedi per shumicen e ketij populli kur pret qe ne emer te demokracise pret te “qeveriset” nga ky soj qe ngjan me delegacionet antishqiptare e paralel te paguar nga shovinistet fqinj ne lidhjen e kombeve.

 3. Mika says:

  Opozita normalisht eshte alternative qeverisese ndersa keta qe quhen opozite kane per program vetem pushtimin e shkaterrimin e vendit duke shfrytezuar rrotacionin e pushtetit.
  Kjo sjellje eshte vertetuar gjate sundimit te tyre me gjithe shkaterrimet, vuajtjet, mjerimin ekonomik, moral e shpirteror te Shqiptareve duke i shnderruar shume syresh thjesht ne gjallesa e larg cilesive njerezore.
  Kjo eshte katastrofe dhe tragjedi per shumicen e ketij populli kur pret qe ne emer te demokracise pret te “qeveriset” nga ky soj qe ngjan me delegacionet antishqiptare e paralel te paguar nga shovinistet fqinj ne lidhjen e kombeve dhe jo vetem.

 4. mirel says:

  Ik mor qen bir qeni.
  E shperbeve Shqiperine ne pakica kombetare dhe na merresh foltoren.
  Vetem plumbi eshte foltorja e duhur per ty

 5. gamorti gamorkushtbani says:

  most blloko komentet o, zagari i kazanit plehrave

 6. DALLTON says:

  Zoti K/minister ,per derisa te jete president ILIR-META,prokuror Adriatik-DHalla dhe agjent I shikut Visho-Ajazi,ne SHqiperi do te kete problem te medha,por ti s’ke pare gje akoma,se keta jane veglat qorre qe punojne per kriminelin Sali-Berisha.

Lini një Përgjigje te mirel Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *