TENSIONET/ Stoltenberg: NATO kundër një ndërhyrjeje ushtarake në Korenë e Veriut

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi sot kundër një ndërhyrjeje ushtarake në Korenë e Veriut që do të kishte pasoja shkatërruese, sipas një interviste në selinë e Aleancës në Bruksel.

 

“Përdorimi i forcës ushtarake do të kishte pasoja shkatërruese, mendoj se askush nuk e do këtë”, deklaroi Stoltenberg, i pyetur për retorikën luftarake të përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump për krizën koreano-veriore.

 

 “SHBA-ja ka të drejtë të vetëmbrohet dhe të mbrojë aleatët e saj, por në të njëjtën kohë jam shumë i sigurt se askush nuk dëshiron një zgjidhje ushtarake”, shtoi ai.
REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “TENSIONET/ Stoltenberg: NATO kundër një ndërhyrjeje ushtarake në Korenë e Veriut”

  1. Meta ik says:

    Nato nuk mund te bej pa Ameriken, Amerika edhe mund te largohet nga Nato sepse paguan me shum se shtetet e tjera, prandaj pse te qendeoj America aty?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *