Nardi shpërthen në ekstazë: Berisha më i miri i politikës shqiptare

Deputeti Nard Ndoka i cili mori mandatin si pjesë e listës së Partisë Demokratike, ka përcjellë një urim për ditëlindjen e 73 të Sali Berishës.

Ndoka ka renditur një sërë komplimente për ish-kryeministrin duke e konsideruar si patriot, tolerant, konseguent, largpamës por edhe të fortë apo të pamposhtur.

Ish-ministri i Shëndetësisë gjatë qeverisjes Berisha ka shkuar më tutje duke e cilësuar atë si më të mirin e politikës shqiptare.

“Sali Berisha politikani me konseguent, patriot, largpamës, tolerant, i fortë e i pamposhtur! 
Më i miri i politikës shqiptare!
Urime Doktor Berisha!” shkruan Ndoka në Facebook.

Mbase me kaq komplimente, Nardi ka siguruar edhe një mandat tjetër si deputet.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Nardi shpërthen në ekstazë: Berisha më i miri i politikës shqiptare”

 1. Shqiptari i revoltuar says:

  nard saluk noka po pse e nxirni kete debilin ne Artikuj bre zoterinj te Temes ??? Po a ka me budall njeri se ky teveqeli i berishes ky anadollak nuk di te lidhe dy llafe !!! ka mundesi ta kete bere sali shpellari Synet kete rrot cari.

 2. Laveri says:

  Pune shpellaresh ,vari Janullen

 3. lulashi says:

  Kur te lavderon ky trapi, do te thote se Saiu eshte askushi.

 4. orli says:

  Nuk qenka dhe aq budalla sa duket!e paska kuptuar qe sala e ka zgjedhur deputet,si gjithe te tjeret ne pd ku lulushi eshte nje kopje e keqe e babait politik(sali) dhe babait biologjike(hoxha).

 5. genci says:

  Po qenke loqe fare o nardi! Po se kupton mor palle qe me shume se gjysma e popullit e urrejne ne kulm, varrur ta shohin nuk ngopen! Vetem ne tropoje jane mbi 200 familje, qe presin te marrin gjakun mor kar!

  1. AZ... says:

   Qe ta dish ti genci paske emer te bukur se ne nga anet tona genci I themi atij mikut qe kemi NE breke po ti nuk perfaqeson gjysmen e popullit, se arova ta gezosh emrin

 6. Mihali says:

  Avash z.Nard se mos na shperthen ne lot si Majlinda,Jozefina dhe Patozi.Mba nje shami se merove dynjan nga lotet.Mer nje vajtor te specjalizuar ta vajtoj gjemen qe Ju ka zen.

  1. Emiri says:

   O Nard ,ai qi ti e quan me te mirin ,eshte me kafsha ai eshte krye bandit ne gjithe vitet e demokracise te gjithe kundershtaret e tij i ka zhdukur .

 7. Alidemsi vjeter says:

  Foli dhe Rrapi Nasradin i PDKSH-se qe hijen e leshon tek oborrri i SHQUP-it.Rrapi eshte nje peme qe frute sben,druri nuk i digjet por ……ben “hije” te mire atje ku e mbjellin…….

 8. angjelini says:

  Konseguent thote ky primitiv me mandat deputeti I cili s’ka bere nje gje per popullin e tij perveq se i lepin bythen Berishes. Ptu njeri I ndyre. Vej bast me jeten nese ti ja din kuptimin fjales konseguent. Nard filozofi.

 9. Kalendari Kombiar says:

  O Shqypni e mjera Shqypni Kush te ka qit me kry ne hi?!!!! ksi mostra e debila si ky Nard Ndoka e CO. Shtat breza nuk do te lahen dote poshtersit kombetare qe ka shkaktuar idoli i N.Nokes- Sali Berisha!!!!

 10. Ben Ali says:

  Inshalla Salici merr nga ditet e Nardit ene ne shqiptaret te ikim sa me pae ketej.

 11. verttino says:

  Nard Ndoka, thjesht simbol i injorances dhe trushplarit.Ec aty o rrot cari…

 12. TOMORI SHBA says:

  Nard Noka, ky esht mendimi tuaj. Mos Haro, se mbi Sali Berishen, jan ber dhe vazhdojn te behen ne shtypin e shkruar me 150 akuza te ndryshe, per shkelje te ligjve, kushtetutes e tjera.
  Por ato qe kerkojn ndjekje penale dhe dergim deri ne hage per gjukim jan per mua tre akuza.
  Si ish president, lejoi e bekoi firmat mashtruse piraidale, ku shqiptaret humben gjth kursimet e jetes deri edhe 28 mij qe shiren shtepit dhe ne fuhnd mbeten me gjisht ne goje.
  DHa urdher per hapjen e depove te ushtris ne pranveren e vitit te zi 1997. per pasoi shqiptaret dhe kriminelet muaren aremt, shteti ra dhe ligjine benin banditet . Pasoja, u vran mbi 3500 qytetar kryesisht te rinj dhe kjo tragjedi vazhdon edhe sot e kesaj dite, doshta midis kalaneve. per hakmarje, por me keq e shikojm te veproi deri edhe ne vrasje ne familje.
  Ne 98 mbasi humbi pushtetin, organizoi protesta te dhunshme, ku pjesmaresit e inicuar nga PD qe kish kaluar ne opozit , me tanke e mitroloza, muaren disa institucjone te rendesishme , deri dhe TVSH dhe i vun zjarin godines te kryeministris, duke demtuar objekte shtererore dhe private.
  Si kryeminister lejoi e mbuloi tragjedin e Gerdecit, ku u vran 26 persona dhe u plagosen 300 te tjere, ndersa demet materjale ishin me miliarda lek, qe i paguan shqiptaret, ndersa Fatmir Mediut si minister mbrojtje, si huri nje gjemb nderkemb, po keshtu edhe djalit te Berishes qe ishte sekser, apo ndermjetes ne kete shitje e trafik ta paligjeshem. Mbas shum vitesh , pranoi qe gredeci ishte krim shteteror, ndersa ndaj Saliut sesht filluar asnje proves hetimi dhe ndjekje penale.
  Miratoi shitjen e detit greqis se bashku me Lulezim Bashen , qe fatmiresisht denancimi i PS, dhe kolonelit ne pensjon beri qe gjukata e lart ta anullonte kete marveshje.
  Ne Janar te 2011 nga godina e kryeministris, u vran kater qytetar paqesor me duar ne xhep, u zhduken rovat dhe kamerat, specjalistet e SHBA, vertetuan qe trupat u vran nga kryeministria ku Berisha sodiste protesten dhe kenaqej me trupat e te vrareve, as ai dhe as Lulezim Basha smuaren asnje pergjegjesi dhe i dyhet Strasburgut te hetoi , se gjukatat tona jan te kooruptuara dhe kisjhin frik nga Sali Berisha ta hetonin dhe burgosnin. Nderkoh qe duhet te jepte llogari , pengoi qellimisht hetimine disa figurave kryesore te gardes se Republikes, duke e qakuzuar e quajtur kryeprokuroren e RSH zonjen Ina Rama , Lavjere Bulevardi dhe beri cmos deri me shumic kartaoni e shkarkoi, ndersa ajo heshti se ndoqi penalisht.
  Ne vazhdimesi sa her del ne opozit PD ben thirje fashiste per armatosje te qyteareve dh rezimin me dhun te qeveris Rama. Keto thirje i kemi par e degjuar ne parlamentin e kaluar, qe e kish kethyer ne estrad, dhe me keq duke shar, feyer e shpifur, me fjalor rrygaceror, nga me te ndyrat, gra, nena, motra te kundershrtareve politik.
  Edhe ne kete sezon kerkonta kethi palamentin ne vend sheresh e konfliktesh qesharake, por fal drejtimit dinjitoz te zotit Ruci, spo i jepet mundesia te sillet e veproi si karagjos e prishes i rendit te dites. Kete ja ka deleguar Bashes.
  Zoti Nard Noka, hidhu nje sy vetem ketyre rasteve dhe pme pas dotu kerkosh falje shqiptareve, brenda e jasht vendit per kete marezi qe ke shprhur.

 13. Koba says:

  Kur e quan Ate HALE me te mirin ,merret me mend se cfare Lloj Haleje je Ti mo Nardushka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *